Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Uroczystości i wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

Email Drukuj PDF

 

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

W czwartek 22 czerwca po raz kolejny uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Zakończeniu Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Organizatorem imprezy była Pani Renata Bartnicka, a wspierali ją nauczyciele Adam Dziasek, Roman Gołębiowski oraz Ewa Sierakowska. Wychowawcy wspólnie z uczniami dokonali zapisu uczestników, na wcześniej przygotowane karty zgłoszeniowe, do rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Karty startowe przekazane zostały nauczycielom wychowania fizycznego. W I części rywalizowano indywidualnie w dyscyplinach lekkoatletycznych: w skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską i skoku w dal z miejsca. W II części rozegrano mecze w piłkę siatkową, koszykową i nożną.

Poprawiony: piątek, 11 sierpnia 2017 10:57 Więcej…
 

„Trzymaj formę aktywnie i zdrowo”

Email Drukuj PDF

„Trzymaj formę aktywnie i zdrowo” w roku szkolnym 2016/2017

Sprawozdanie z realizacji XI ogólnopolskiego programu edukacyjnego

Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków przystąpiło do realizacji programu edukacyjnego" Trzymaj formę" przy współpracy z Powiatowym Inspektoratem Sanitarno- Epidemiologicznym w Brzegu. Organizatorami programu są Główny Inspektor Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”. Głównym celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o indywidualną odpowiedzialność i wolny wybór jednostki. Do celów szczegółowych należało kształtowanie postaw i zachowań oraz poszerzenie wiedzy  na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety oraz aktywności ruchowej człowieka. Dostarczenie wiedzy jak czytać informacje zamieszczone na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętne wybieranie tych zdrowych. Zachęcenie, poprzez młodzież, dorosłych do pogłębiania wiedzy, sprawdzania jakości produktów wprowadzanych do domowej kuchni oraz do podjęcia aktywności ruchowej dostosowanej do wieku, stanu zdrowia i możliwości psychoruchowej. Program realizowany był na lekcjach wychowania fizycznego (w ramach edukacji zdrowotnej), biologii, chemii oraz na różnych formach zajęć pozalekcyjnych. Program skierowany był głównie do uczniów, a przez nich do dorosłych.

Więcej…
 

Jak nie czytam, jak czytam

Email Drukuj PDF

1 czerwca 2017 r. po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.

Zobacz

 

Konkurs ze znajomości treści lektur pt. „Lektury? – Znam!” rozstrzygnięty po raz trzeci

Email Drukuj PDF

Powszechnie panująca opinia mówi, że młodzi ludzie czytają bardzo mało albo wcale, na szczęście nie jest to bezwzględną prawdą. Uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci stanęli w szranki konkursowe i zmierzyli się ze sprawdzianem znajomości lektur szkolnych. Stosownie do wieku uczestnicy rozwiązywali testy, na które złożyły się zadania zamknięte i otwarte. Drugim etapem była dłuższa wypowiedź pisemna na temat lektur. Uczniowie klasy pierwszej odpowiadali na pytania dotyczące tylko lektur z klasy pierwszej, ale już uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli więcej zadań, bo byli pytani o lektury od klasy pierwszej do drugiej lub trzeciej. Klucz odpowiedzi wymagał precyzyjnych wiadomości, punktowane były tylko pełne i jasne odpowiedzi. Praca pisemna była wypowiedzią na jeden temat wybrany z trzech proponowanych. Tu oceniane były: temat, kompozycja, styl wypowiedzi, poprawność językowa, ortografia i interpunkcja. Wszak to była praca polonistyczna. Uczestnik konkursu mógł w zależności od etapu wiekowego  otrzymać różną ilość punktów przeliczanych następnie na wynik procentowy.

Wśród dwudziestu dwóch uczestników konkursu najwyższe wyniki osiągnęły następujące uczennice:

  • klasy pierwsze – Alicja Piskozub z kasy 1c – 91%
  • klasy drugie – Weronika Zielińska z klasy 2b – 89%
  • klasy trzecie – Magdalena Olbert z klasy 3a – 91% i Karolina Mielczarek z klasy 3a – 91%

Wszystkim uczestnikom konkursu „Lektury? – Znam!” serdecznie dziękujemy, a zwyciężczyniom  gratulujemy sukcesu!!!

Organizatorki

Małgorzata Góźdź i Jolanta Łuczyńska

 


Strona 1 z 25