Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Weź książkę na wakacje

Zachęcamy uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum do wypożyczenia książek na wakacje.

Do Waszej dyspozycji oddajemy ofertę księgozbioru pozyskanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

LEPSZA SZKOŁA

logo

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas 1A, 1C, 2A, 3A i 3C pod opieką p. Iwony Kasprzak i p. Anny Dobrowolskiej-Urbanek realizowali projekt edukacyjny LEPSZA SZKOŁA w zakresie MATEMATYKI, prowadzony przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Głównym cele projektu to: badanie efektywności nauczania; rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej; kształcenie nauczycieli.

Program LEPSZEJ SZKOŁY pomaga w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniu do egzaminów zewnętrznych.

Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom daje nauczycielom możliwość: badania kompetencji uczniów; porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów z województwa i całej Polski; zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.

Uczniom zapewnia: miarodajną ocenę wiedzy i umiejętności na kilka miesięcy przed właściwym testem; pozwala oswoić się z formułą testu; wskazuje mocne i słabe strony.

Raporty zawierają: analizę wyników po każdym teście; informują czy wyniki uczniów są słabe, przeciętne, czy też wysoko ponad średnie i które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności; dają miarodajne dane do analizy dotyczących metod pracy; dają materiał do prezentacji wyników na wywiadówkach oraz radzie pedagogicznej.

Na koniec roku uczniowie otrzymują raport progresywny nt. postępów w nauce, a szkoła certyfikat.

LEPSZA SZKOŁA  to projekt edukacyjny, który pomaga nauczycielom i szkole w osiągnięciu lepszych wyników nauczania.

certyfikat certyfikat

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

16 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs składał się z 30 zadań, gimnazjaliści walczyli w dwóch kategoriach: Kadet (uczniowie klas pierwszych i drugich) oraz Junior (uczniowie klas trzecich), wzięło udział 26 uczniów. Znamy wyniki tych zmagań:

w kategorii Junior dwóch uczniów zdobyło wyróżnienia: Dominik Szwarc z klasy 3c i Arkadiusz Kleparski z klasy 3a;

w kategorii Kadet najlepsi byli: Jakub Fornal z klasy 1a, Kacper Garncarz z klasy 1a oraz Bartosz Kawiak z klasy 1c.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielkom. Życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

12 czerwca 2017 r. w Filharmonii Opolskiej  odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim.

Na gali obecni byli: pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty, pan Artur Zapała – Opolski Wicekurator Oświaty oraz pani Joanna Wnuk - dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Opolskiego Kuratorium Oświaty.

Wręczono nagrody oraz dyplomy laureatom poszczególnych konkursów, a ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym ich do konkursów podziękowania i gratulacje. Uczestnikiem tej uroczystości była uczennica naszego gimnazjum Julia Mazur, która uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym w roku szkolnym 2016/2017. Julia jest piątym laureatem Konkursu  Geograficznego naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Leć, Maciek, leć…”

Słowa rozpoczynające ten tekst wiążą się z osobą naszego mistrza nad mistrzami, Adama Małysza, a raczej z jego wspaniałymi osiągnięciami w dyscyplinie skoków narciarskich. Jednak jak się okazuje, nie tylko skoczkowie narciarscy mogą wprost frunąć po medale.  W naszym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim zrodził się talent lekkoatletyczny, a jest nim uczeń klasy 1 c, Maciej Babula. Ten uczeń i zawodnik też jakby unosił się w powietrzu wtedy, kiedy mknie po wygraną! Niedawno, bo 20 maja 201 7r. w zawodach powiatowych odbywających się w Brzegu na dystansie 100 metrów uzyskał wynik 11,88 s, tym samym awansując do finału wojewódzkiego. W zawodach w skoku w dal na tym samym szczeblu zajął pierwsze miejsce z rezultatem 5,70 m. Awansował do finału wojewódzkiego, hurra!

Kiedy znalazł się wśród zawodników finału wojewódzkiego, niestety nie awansował do biegu finałowego. Jednakże wielkim osiągnięciem był fakt, iż pomiar elektroniczny konkurencji wskazał na życiowy rekord Maćka, czas 12,26 sekund. Jest młodym sportowcem, wszystko przed nim; wiele medali i radości z wygranej.

Trzecie miejsce na podium i brązowy medal wywalczył nasz reprezentant w skoku w dal. A nie było to łatwe, chociaż Maciek bardzo dobrze rozpoczął zawody i miał pewny awans do skoków finałowych, walczył przecież z zawodnikami od siebie starszymi i silniejszymi fizycznie. Sukcesem jest wynik 5,68 m dla sportowca-ucznia klasy pierwszej gimnazjum, a zdobył go jako jedyny w tej kategorii wiekowej.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki za rozwój formy i kariery sportowej Maćka. Zawodnik ambitny, zmotywowany, pochodzący z rodziny o tradycjach sportowych ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby sport dawał mu wiele radości i satysfakcji. My jako społeczność Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim jesteśmy dumni z wyników już osiągniętych przez Macka Babulę, ale czekamy na następne i następne!

Powodzenia, Maćku, no i „…leć, Maciek, leć!”.

Opiekun: Roman Gołębiowski

III Konkurs Znajomości Lektur - „Lektury? – Znam!”,

Zapraszamy do udziału
w III Konkursie Znajomości Lektur - „Lektury? – Znam!”,
który odbędzie się 13 czerwca 2017 roku (wtorek)
na lekcji 4 w sali nr 26.

Wykaz lektur obowiązujących w konkursie

WIRTUALNA SZKOŁA

Statystyka odwiedzin