Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zakończenie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

W czwartek 22 czerwca po raz kolejny uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Zakończeniu Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Organizatorem imprezy była Pani Renata Bartnicka, a wspierali ją nauczyciele Adam Dziasek, Roman Gołębiowski oraz Ewa Sierakowska. Wychowawcy wspólnie z uczniami dokonali zapisu uczestników, na wcześniej przygotowane karty zgłoszeniowe, do rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Karty startowe przekazane zostały nauczycielom wychowania fizycznego. W I części rywalizowano indywidualnie w dyscyplinach lekkoatletycznych: w skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską i skoku w dal z miejsca. W II części rozegrano mecze w piłkę siatkową, koszykową i nożną.

W skoku wzwyż I miejsce zajął Dominik Gawlik z wynikiem 140 cm, II miejsce Arkadiusz Kleparski (135cm), III miejsce Jakub Fornal (130cm). Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Aleksandra Kazikowska I miejsce -120 cm i Justyna Misztal  II miejsce-105 cm. W rzucie piłką lekarską I miejsce zajął Dominik Rosiński, na kolejnych miejscach uplasowali się Mateusz Polak i Radosław Piszczek.

Kolejny raz największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się rozgrywki w piłkę siatkową. Do turnieju zgłosiło się aż 5 drużyn. Sędziowali mgr Renata Bartnicka i uczeń klasy III Dominik Gawlik. Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Aleksandra Kazikowska, Daria Siwuchin oraz Adam Mazur, Arkadiusz Kleparski, Filip Tyniec, Dominik Gawlik. Miejsce II zajęła klasa II B w składzie: Jakub Jurcewicz, Wojciech Pietruszka, Jakub Nowacki, Dominik Rosiński, Damian Krawczyk i Filip Bednarski. Ogromne gratulacje dla klasy I A, która zajęła III miejsce. Rozegrano mecz w piłce koszykowej i tu najlepsze okazały się również dziewczęta z klasy I A.

Sportowy rok szkolny 2016/ 2017 uznajemy za zakończony i możemy zaliczyć go do bardzo udanych zwłaszcza dla siatkarzy, którym udało się zająć w rozgrywkach powiatowych dziewcząt I miejsce i chłopców II miejsce. Do następnego roku!

Poprawiony: piątek, 11 sierpnia 2017 10:57