Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs ze znajomości treści lektur pt. „Lektury? – Znam!” rozstrzygnięty po raz trzeci

Email Drukuj PDF

Powszechnie panująca opinia mówi, że młodzi ludzie czytają bardzo mało albo wcale, na szczęście nie jest to bezwzględną prawdą. Uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci stanęli w szranki konkursowe i zmierzyli się ze sprawdzianem znajomości lektur szkolnych. Stosownie do wieku uczestnicy rozwiązywali testy, na które złożyły się zadania zamknięte i otwarte. Drugim etapem była dłuższa wypowiedź pisemna na temat lektur. Uczniowie klasy pierwszej odpowiadali na pytania dotyczące tylko lektur z klasy pierwszej, ale już uczniowie klasy drugiej i trzeciej mieli więcej zadań, bo byli pytani o lektury od klasy pierwszej do drugiej lub trzeciej. Klucz odpowiedzi wymagał precyzyjnych wiadomości, punktowane były tylko pełne i jasne odpowiedzi. Praca pisemna była wypowiedzią na jeden temat wybrany z trzech proponowanych. Tu oceniane były: temat, kompozycja, styl wypowiedzi, poprawność językowa, ortografia i interpunkcja. Wszak to była praca polonistyczna. Uczestnik konkursu mógł w zależności od etapu wiekowego  otrzymać różną ilość punktów przeliczanych następnie na wynik procentowy.

Wśród dwudziestu dwóch uczestników konkursu najwyższe wyniki osiągnęły następujące uczennice:

  • klasy pierwsze – Alicja Piskozub z kasy 1c – 91%
  • klasy drugie – Weronika Zielińska z klasy 2b – 89%
  • klasy trzecie – Magdalena Olbert z klasy 3a – 91% i Karolina Mielczarek z klasy 3a – 91%

Wszystkim uczestnikom konkursu „Lektury? – Znam!” serdecznie dziękujemy, a zwyciężczyniom  gratulujemy sukcesu!!!

Organizatorki

Małgorzata Góźdź i Jolanta Łuczyńska