Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Leć, Maciek, leć…”

Email Drukuj PDF

Słowa rozpoczynające ten tekst wiążą się z osobą naszego mistrza nad mistrzami, Adama Małysza, a raczej z jego wspaniałymi osiągnięciami w dyscyplinie skoków narciarskich. Jednak jak się okazuje, nie tylko skoczkowie narciarscy mogą wprost frunąć po medale.  W naszym Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim zrodził się talent lekkoatletyczny, a jest nim uczeń klasy 1 c, Maciej Babula. Ten uczeń i zawodnik też jakby unosił się w powietrzu wtedy, kiedy mknie po wygraną! Niedawno, bo 20 maja 201 7r. w zawodach powiatowych odbywających się w Brzegu na dystansie 100 metrów uzyskał wynik 11,88 s, tym samym awansując do finału wojewódzkiego. W zawodach w skoku w dal na tym samym szczeblu zajął pierwsze miejsce z rezultatem 5,70 m. Awansował do finału wojewódzkiego, hurra!

Kiedy znalazł się wśród zawodników finału wojewódzkiego, niestety nie awansował do biegu finałowego. Jednakże wielkim osiągnięciem był fakt, iż pomiar elektroniczny konkurencji wskazał na życiowy rekord Maćka, czas 12,26 sekund. Jest młodym sportowcem, wszystko przed nim; wiele medali i radości z wygranej.

Trzecie miejsce na podium i brązowy medal wywalczył nasz reprezentant w skoku w dal. A nie było to łatwe, chociaż Maciek bardzo dobrze rozpoczął zawody i miał pewny awans do skoków finałowych, walczył przecież z zawodnikami od siebie starszymi i silniejszymi fizycznie. Sukcesem jest wynik 5,68 m dla sportowca-ucznia klasy pierwszej gimnazjum, a zdobył go jako jedyny w tej kategorii wiekowej.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać kciuki za rozwój formy i kariery sportowej Maćka. Zawodnik ambitny, zmotywowany, pochodzący z rodziny o tradycjach sportowych ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby sport dawał mu wiele radości i satysfakcji. My jako społeczność Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim jesteśmy dumni z wyników już osiągniętych przez Macka Babulę, ale czekamy na następne i następne!

Powodzenia, Maćku, no i „…leć, Maciek, leć!”.

Opiekun: Roman Gołębiowski