Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Spotkanie z Piotrusiem Panem”

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu kwietnia 2017r. uczniowie klas drugich naszego gimnazjum udali się na wycieczkę do stolicy. Trzy dni w Warszawie, w doborowym towarzystwie koleżanek i kolegów to nie lada gratka. Zwiedzaliśmy zaplanowane obiekty, podziwialiśmy urok i elegancję miasta i jego mieszkańców. Na kilka chwil przenieśliśmy się też w cudowny czas bajek i poddaliśmy się magii teatru. Przed Wami recenzja tego spektaklu napisana przez Weronikę Kuzarę z klasy 2b.

Recenzja musicalu „Piotruś Pan”

„Spotkanie z Piotrusiem Panem”

Moje spotkanie z Warszawą nie mogło zakończyć się bez wizyty w stołecznym teatrze. W drugim dniu wycieczki wybraliśmy się całą grupą do „Studia Buffo” na musical pt. „Piotruś Pan”. Była to inscenizacja literackich przygód wiecznego chłopca. Autorem libretta i tekstów piosenek jest Jeremi Przybora, muzykę skomponował Janusz Stokłosa, natomiast choreografią i reżyserią zajął się Janusz Józefowicz. W rolę bohaterów sztuki wcielili się aktorzy teatru Buffo oraz dzieci. Piotrusia Pana tym razem grał Antoni Scardina (w tę rolę wciela się trzech aktorów), dorosłą Wandy grała Natasza Urbańska, znana piosenkarka i tancerka teatralna i filmowa.

Musical przedstawia historię rodzeństwa, które spotkało i zaprzyjaźniło się z Piotrusiem Panem. Ten niezwykły zwykły żył w krainie wiecznej zabawy, wróżek, bohaterów bajkowych, a więc w świecie, o którym marzy każde dziecko. Rodzeństwo, czyli Wandy, Jaś i Miś za sprawą Piotrusia Pana przeżyli wiele niesamowitych przygód: zobaczyli Nibylandię, poznali Kapitana Haka, zagubionych chłopców, piratów i Indian. Przenieśli się w świat swoich marzeń i snów. Tej podróży towarzyszyły piękne dekoracje, ciekawe kostiumy i pobrzmiewająca od początku do końca piosenka. Na scenie nie zabrakło efektów specjalnych, jak np. krokodyl i okręt. Akcja spektaklu była bardzo dynamiczna, często zmieniały się miejsca, co powodowało, że odbiorca nie miał czasu nudzić się. Musical jest wzruszającym przedstawieniem o przyjaźni i chłopięcych fantazjach, a także jest dwugodzinną zabawą dostarczającą śmiechu i energii.

Musical duetu artystycznego Stokłosy i Józefowicza jest przedstawieniem, na które powinni pójść dorośli i dzieci. To historia rodzinna przeplatana niezwykłymi przygodami, wzruszy i rozbawi do łez każdego, nawet najbardziej wymagającego widza. Mnie szczególnie wzruszyła scena z panią Darling, tęskniącą za dziećmi. Polecam ten musical. Zapewnia on wiele emocji widzom w każdym wieku.

Weronika Kuzara, klasa 2b