Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Święto Szkoły 2017 - Powtórka z historii olimpizmu

Email Drukuj PDF

26 maja 2017 roku świętowaliśmy dzień patrona szkoły, czyli uczciliśmy w godny sposób imię Polskich Olimpijczyków, które przed siedmiu laty zostało wpisane do nazwy naszego Gimnazjum. Z tej okazji  zaproszeni goście, wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w przygotowanym na ten dzień odświętnym programie. Pani dyrektor Zuzanna Gwarys przywitała zebranych i wygłosiła okolicznościowe, wzruszające przemówienie.  Wręczenie nagród uczniom, którzy zwyciężyli  w Szkolnym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej i  Konkursach Sportowe Impresje Artystyczne było podsumowaniem licznego ich zaangażowania w udział w tym przedsięwzięciu. W Szklonym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej, który przeprowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Dziasek, laureatami zostali: I miejsce – Roksana Konwisarz kl. III b, II miejsca – Magdalena Olbert kl. III a, Kamila Kulesza kl. II a, Marcin Smoliński kl. I b i Monika Kotyś kl. I c.

Za prace literackie (opowiadanie o tematyce sportowej lub wiersz) jury w składzie: Jolanta Łuczyńska, Krystyna Pańpuch, Ewa Tabian-Kania, Ewa Sierakowska i Roman Gołębiowski przyznało nagrody: I miejsce – Alicji Piskozub i Dominice Serafin z kl. I c, II miejsce – Bartoszowi Szpunarowi z kl. I c oraz wyróżnienia – Patrycji Wojtynie  z kl. I a i Maciejowi Ustrzyckiemu z kl. I c. W kategorii prac plastycznych  trzy równorzędne I miejsca zdobyły uczennice: Katarzyna Capenko  kl. I c, Daria Kraczkowska kl. I b i Weronika Kuzara  kl. II b, wyróżniono pracę Jakuba Fornala kl. I a. Następnie zastępca dyrektora,  pani Anna Dobrowolska –Urbanek przedstawiła nominacje do odznaczenia „Liść Lauru” uczniów osiągających najlepsze wyniki  w nauce oraz szczególnie zaangażowanych w działalność społeczną na rzecz szkoły.

 

Kolejnym punktem naszych obchodów było obejrzenie programu artystyczno-sportowego zatytułowanego „Krótka historia olimpizmu”. Złożyły się na niego teksty informacyjne o igrzyskach starożytnych i nowożytnych, utwory poetyckie, które uzupełnione zostały sportowymi wizualizacjami, muzyką oraz pokazami gimnastyczno-tanecznymi. Widowisko przygotowali nauczyciele: Krystyna Pańpuch, Renata Bartnicka, Roman Gołębiowski i Adam Dziasek, a Ewa Sierakowska wykonała dekorację. W części literacko-muzycznej wystąpili  uczniowie: kl. I a – Jakub Fornal, Dominika Rutowicz i Kacper Garncarz; kl. I b – Martyna Sierakowska; kl. II b – Daria Siwuchin, Aleksandra Kazikowska, Justyna Jermak, Tomasz Mikrut; kl. III a – Julia Mazur, Aleksandra Jach, Katarzyna Siomka, Arkadiusz Kleparski, Adam Mazur, Filip Tyniec, Mateusz Domański, Szymon Kulig oraz gościnnie absolwent – Piotr Słodkowski. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem interpretacyjnym prezentowanych tekstów, a Julia Mazur, Tomasz Mikrut  i Kacper Garncarz uświetnili przedstawienie swoimi talentami muzycznymi. Nie były to łatwe utwory: „Whe are the Champions”, „Imagine” , „Zwycięstwa smak” i „The call (no Reed to say goodbye). Wizualizacje olimpijskich dyscyplin sportowych oraz multimedialna prezentacja olimpijczyków patronujących naszej szkole, którzy odwiedzili nas w latach poprzednich, dodatkowo uatrakcyjniły program.

Nauczyciele wychowania fizycznego R. Bartnicka, A Dziasek i R. Gołębiowski z tej  okazji przygotowali również blok imprez sportowych. I tak po części oficjalnej uczniowie rywalizowali  w grupach wiekowych w biegach długich. Najlepszymi długodystansowcami okazali się: w klasach pierwszych dziewczęta I miejsce- Katarzyna. Capenko (I c),  II miejsce – Emilia Grabny  (I b), III miejsce – Daria Kraczkowska (I b), chłopcy I miejsce - Kacper Ślimak(I b), II miejsce – Mateusz Myszkiewicz, II miejsce - Maciej  Babula (Ic); w klasach drugich dziewczęta II miejsce - Sabina Mikitów (II a), II miejsce - Justyna Misztal (II b), III miejsce - Weronika Zielińska i Emilia Oziębłowska (II  b), chłopcy I miejsce - Łukasz Zacharowski  (II b),  II miejsce - Jakub Krawczyk (II b), III miejsce- Jakub Jurcewicz (II b); w klasach trzecich dziewczęta I miejsce - Wiktoria Kozibroda (III c) i Magda Olbert (III a),  II miejsce – Izabela  Naspińska (III c), III miejsce – Agnieszka Skóra (III c), chłopcy I miejsce - Dawid Klimczak (III c), II miejsce - Adrian Krygier (III b), III miejsce - Dominik Gawlik (III b).

Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności techniczne w turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. W finale rozgrywek spotkały się klasy III a, II a i Ib. Miejsce III wywalczyła klasa I b, II miejsce zajęła klas II a. Zwycięzcami, już kolejny rok z rzędu, okazali się uczniowie z klasy III a. W skład drużyny weszli: Sandra Potocka, Wiktoria Lichtańska, Amelia Borejko, Izabela Owczarek oraz Adam Mazur, Filip Tyniec, Arkadiusz Kleparski i Mateusz Domański.  Tę część imprezy zakończyła dekoracja zwycięzców biegów. Pani dyrektor wręczyła najlepszym siatkarzom puchar i pogratulowała osiągnięć.

Aby można było odświętnie spędzić ten dzień i uhonorować dokonania olimpijczyków i uczniów, niezbędne było zaangażowanie i podjęcie dodatkowych działań przez uczniów i nauczycieli. Wszyscy możemy być dumni, że wykonaliśmy dobrze swoje zadanie.

Serdecznie dziękujemy!

Krystyna Pańpuch i Renata Bartnicka