Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do Berlina

Email Drukuj PDF

Dnia 12 maja 2017 roku wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Berlina. Zbiórka odbyła się o 4 rano pod ratuszem, skąd  wyruszyliśmy w podróż. W autobusie poznaliśmy naszą panią przewodnik, która opowiedziała nam historię Berlina. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy do celu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  Muru Berlińskiego, który jest symbolem podziału Niemiec i Europy w czasach komunizmu. Potem zobaczyliśmy  piękne zabytki i urokliwe miejsca stolicy Niemiec,  takie jak: Reichstag, Bramę Branderburską, Alexanderplatz, Uniwersytet Humboldta. Szczególnym miejscem Berlina jest Wyspa Muzeów z Muzeum Pergamonu gdzie, znajdują się zabytki przywiezione z różnych  starożytnych miast. Przebywając w nim, mieliśmy okazję chodzić ulicami Pergamonu i Babilonu. W trakcie zwiedzania był czas na odpoczynek, posiłek i kupienie pamiątek. Wycieczka skończyła się zwiedzaniem Kościoła Pamięci przy Breitscheidplatz. Podróż powrotna minęła nam bardzo szybko i przyjemnie. Do domu wróciliśmy około godziny 24. Byliśmy bardzo zmęczeni, lecz szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w takiej interesującej wycieczce.