Apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2016 r. w Domu Kultury odbył się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu brali udział przedstawiciele wszystkich klas. Autorkami scenariusza i opiekunkami całego występu były panie Anna Szyłko i Irena Kwiatkowska. Zaś oprawę muzyczną przygotował Piotr Słodkowski. Śpiewano pieśni patriotyczne, recytowano wiersze związane z rocznicą oraz były czytane teksty historyczne. Niezwykle cenne było to, że panie zaprosiły i zmotywowały uczniów na widowni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Były to m.in. ''Rota'', ''Warszawskie dzieci'' i niezwykle przejmująca pieśń współczesnych opozycjonistów ''Mury''.

Apel miał za zadanie przybliżyć młodym widzom to ważne wydarzenie w historii naszej ojczyzny. Mimo, że częściej żyjemy teraźniejszością i przyszłością, nie powinniśmy zapominać o historii naszego narodu. Tydzień później przedstawienie zostało powtórzone dla rodziców oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta. Tym razem w jednej z sal naszego gimnazjum. Młodzi ludzie rzadko sięgają do tematyki patriotycznej, historycznej, ale uroczystości takie jak tu opisywana, są doskonałą okazją do chwili refleksji. A sposób zaangażowania widzów do wspólnego śpiewu wszystkim przypadł do gustu. Całe szczęście, że nie oceniano poziomu artystycznego tego uczniowskiego ''wytworu'', liczyły się przecież serce i duch.