Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

Email Drukuj PDF

1 października br. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XIV Matematycznym Marszu Na Orientację, który w tym roku odbył się w Twardogórze (woj. dolnośląskie). Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację odbywają się od 2003 roku w pierwszą sobotę października. Kierownikiem zawodów jest p. Małgorzata Mikołajczyk z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, sędzią głównym p. Piotr Cych z Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia, a przewodniczącym jury - p. Michał Śliwiński z III LO we Wrocławiu. Jest to największa popularna impreza na orientację w Polsce (udział bierze ok. 1000 zawodników). Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.

W  zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole, które posługując się mapą i  kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy 3a: Julia Mazur, Karolina Mielczarek, Nikola Potocka, Katarzyna Siomka, Mateusz Domański, Arkadiusz Kleparski, Adam Mazur, Bartosz Moszczyński, Filip Tyniec, których do konkursu przygotowała p. Iwona Kasprzak.

Oto zadania konkursowe