Niezawodni, pomocni, profesjonalni…

„Dobrodziejstwa innym świadczyć jest piękniej i przyjemniej, niż je odbierać.”

Epikur

Podsumowując miniony rok szkolny 2016/2017, wracamy do wielu wydarzeń, jakie były naszym udziałem. Przeżyliśmy piękne i wzruszające chwile, które dają radość i satysfakcję oraz budują naszą siłę i wiarę w sukces. Niestety, jak to w życiu, były też wydarzenia smutne czy niebezpieczne. Wówczas, kiedy tak ważna jest pomocna dłoń, dobra rada, wsparcie, zawsze mogliśmy jako społeczność Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim liczyć na obecność i fachową pomoc strażaków.

Każdy chłopiec kiedyś marzy o tym, żeby zostać strażakiem, pomagać ludziom , ratować ich i dobytek, walczyć z żywiołami, no i jeździć tym pięknym błyszczącym czerwonym wozem strażackim. Tymczasem służba strażaków to przede wszystkim ciężka praca, codzienne zmaganie się z bardzo niebezpiecznymi sytuacjami, pochylanie się nad potrzebującymi pomocy. Ich bezwarunkowe poświęcenie daje nam poczucie bezpieczeństwa w bardzo poważnych zdarzeniach, ale też w codziennym pokonywaniu trudności. I tak, kiedy trzeba było pomóc przy pielęgnacji drzew rosnących wokół pałacu, nasi strażacy nie odmówili pomocy i specjalistycznego sprzętu. Tak więc wszyscy przebywający na dziedzińcu pałacowym czy w innych miejscach w otoczeniu Gimnazjum  mogą czuć się bezpiecznie – żadna gałąź nie spadnie nam na głowę!

Innymi dużo trudniejszymi i wymagającymi fachowego ratowniczego przygotowania były sytuacje, kiedy strażacy służyli pomocą w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy nawet życia uczniów. Niedawno strażacy wsparli wydatnie akcję ratunkową prowadzoną przez nauczycieli wychowania fizycznego, panią Renatę Bartnicką i pana Romana Gołębiowskiego. W wyniku wspólnej akcji udzielenia pierwszej pomocy jednej z uczennic, przywrócone jej zostały funkcje życiowe. A sytuacja była nader niebezpieczna.

Nie ma większego daru, jak ten, który ratuje zdrowie i życie! A strażacy każdego dnia mają do wykonania zadania, których nie powierza się innym, bo to właśnie oni, strażacy są świetnie przygotowani do niesienia fachowej i błyskawicznej pomocy.

Dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc, jakiej doświadczyliśmy ze strony panów strażaków. Jednocześnie życzymy im jak najmniejszej ilości interwencji i niebezpiecznych sytuacji w pełnieniu służby.

Społeczność Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim