Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Informacja nt. wymiany młodzieży

Podczas wymiany młodzieży naszego gimnazjum i uczniów z Niemiec gościł dziennikarz pan Piotr Mrówka.
Przeczytaj artykuł na stronie Radio Park.

Informacja dla Rodziców

Dyrekcja Gimnazjum informuje, ze zgodnie z harmonogramem w dniu 16 maja br. (tj. wtorek) odbędą się spotkania z Rodzicami. Wychowawcy przedstawią propozycje ocen końcoworocznych, w tym zagrożenia oceną niedostateczną. Zebrania rozpoczną się o godzinie 18.00.

Szkolny Konkurs Ortograficzny - zestaw zadań nr 6

Zadania na kwiecień/maj POBIERZ

Nasza Julia Kochana…

…i w tej dziedzinie okazała się być NIEPOKONANA! Otóż Julia Mazur z klasy 3a Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim zaistniała na krajowej scenie muzycznej. Wraz z opiekunem i nauczycielem muzyki, panem Romanem Gołębiowskim, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym dla dzieci i młodzieży „MIKR-OFF-ON”, który odbył się w Łodzi. Konkurs ten  skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ideą przewodnią było połączenie pokoleń poprzez odświeżenie piosenek popularnych przed laty. Zadanie polegało na autorskim przygotowaniu coveru polskiego przeboju  znanego i lubianego w ubiegłym wieku. Młodzi artyści mieli przygotować  ulubione piosenki  ich rodziców, dodając własną interpretację, temperament i estetykę muzyczną współczesnej młodzieży. Do oceny przesłanych nagrań zostało powołane profesjonalne jury.

Konkurs składał się z dwóch etapów; pierwszy etap – „Eliminacje”,  miał charakter zamknięty, odbył się w lutym 2017 r. , bez udziału publiczności. Komisja konkursowa oceniła nadesłane nagrania.

Drugi etap – „Finał” odbył się 31 marca 2017 r., tym razem był to koncert life laureatów, którzy przed publicznością wykonywali przygotowane przez siebie utwory. Jury, oceniając występ zwany w artystycznym slangu  w y k o n e m, brało pod uwagę kilka czynników: interpretacja utworu, dykcja wykonawcy, intonacja oraz stopień znajomości piosenki. Dodatkowym, również ocenianym, był strój sceniczny wykonawcy, stanowiący integralną część występu.

Jak zawsze, po burzliwych naradach, komisja konkursowa ogłosiła werdykt i przyznała nagrody. I tu nasza chluba, niezawodna i wszechstronnie utalentowana a przy tym niezwykle pracowita Julia Mazur dosłownie „wykosiła” konkurencję i bezdyskusyjnie WYGRAŁA KONKURS, wykonując piosenkę pt. „Niepokonani” zespołu Perfect. Zerknijcie na fotki i sami przyznajcie, że klimaciara z tej Julii! A wkrótce w Polsce zagrają Gunsi, Julia śmiało może zrobić dla nich supporty. Z takim imagem scenicznym?! Sukces murowany!

Naprawdę jesteśmy dumni, że uczennica naszego Gimnazjum tak pięknie się zaprezentowała przed wielką publicznością.

Gratulujemy ARTYSTCE i panu Romanowi Gołębiowskiemu, życząc dalszych sukcesów!

Lider Perfectu, Grzegorz Markowski, śpiewa, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, a Julia wiedziała, kiedy trzeba na scenę wejść i być niepokonaną. Tak trzymać!

Pierwszoklasiści na operowym przedstawieniu „W krainie czarodziejskiego fletu”

28 marca 2017 r. klasy pierwsze naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Opery we Wrocławiu. Podróż autobusami służyła integracji klas, wesołym rozmowom nie było końca. Duże wrażenie zrobił na całej grupie gmach Opery Wrocławskiej, którego wnętrze przypominało swoim wystrojem pałac. Większość z nas ubrała w tym dniu galowy strój. Dzięki temu dobrze czuliśmy się w tym wytwornym wnętrzu. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spektakl, który rozpoczął się o godzinie 10.00. Przedstawienie „W krainie czarodziejskiego fletu” było ciekawe. Występ orkiestry, solowe arie aktorów oraz wspaniała scenografia przeniosły nas w inny świat. Jedyny łącznik ze szkolną rzeczywistością stanowiło przypomnienie terminów muzycznych znanych nam z programu szkoły podstawowej. Spektakl był przeznaczony raczej do młodszych widzów. Ale i my ten czas spędziliśmy bardzo pożytecznie.

Po przedstawieniu udaliśmy się na krótki spacer po wrocławskim Rynku. Oglądaliśmy stare kamienice, robiliśmy zakupy. Już w tym dniu planowaliśmy, dokąd się wybierzemy na następną wycieczkę.

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 11:08

Dnia 20 marca 2017 r. o godz. 11:00 w sali Miejskiego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż, uczniowie kilku klas Gimnazjum przygotowali pod kierunkiem i czułą opieką pani Ireny Kwiatkowskiej, nauczycielki historii, program artystyczny. Był on poświęcony miłości w różnych epokach. A sama impreza wypadła akurat w Dniu Szczęścia! Wracając do występu, najciekawiej było chyba w Średniowieczu. Cała widownia oglądała tę scenkę z ciekawością. Równie interesująca  była opowieść rodem ze starożytnej  Grecji, gdzie pewnego dnia we wspaniałą ucztę wtrąciła się Eris, bogini niezgody. Wręczyła pastuszkowi Parysowi srebrne jabłko, o które piękne boginie się biły. Wygrała Atena, mówiąc, że podaruje pastuszkowi Helenę. Co za czasy, można było podarować w prezencie kobietę! Potem była też scenka z czasów teraźniejszych. Według mnie apel był ciekawy i myślę, że oglądający z niego sporo się dowiedzieli i szczerze ubawili. Poza tym bardzo lubimy występować i oglądać programy przygotowane przez nasze koleżanki i naszych kolegów. Nieocenioną pomocą zawsze służą nasi nauczyciele, za co im serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia następnym razem!!!

Justyna Jermak

W przedstawieniu brało udział  22 uczniów z klas I a ,b, c ,II a ,b, i III a, b. Nie tylko sprawdzili się  aktorsko ale z wielkim wyczuciem recytowali wiersze, śpiewali i grali. W programie wykorzystano wiersze K. I. Gałczyńskiego, A. Mickiewicza i ks. J. Twardowskiego, które pięknie recytowali: Martyna Sierakowska, Justyna Misztal, Jakub Fornal i Jacek Jarosz. Oprawę muzyczną zapewnili Julia Mazur, Tomasz Mikrut, Martyna Sierakowska, Kacper Garncarz znakomicie  grając i  śpiewając.

Irena Kwiatkowska

WIRTUALNA SZKOŁA