Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Spotkanie dla Rodziców

Email Drukuj PDF

Dyrekcja gimnazjum informuje, że w dniu zebrań z Rodzicami,

tj. 25 października (wtorek) br. o godzinie 17.00

w Sali Kolumnowej (parter) odbędzie się spotkanie

nt. JAK POROZUMIEĆ SIĘ Z NASTOLATKIEM?

Spotkanie potrwa 45 min., poprowadzi je psycholog, terapeuta p. Sebastian Pluta.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Email Drukuj PDF

Dyrektor gimnazjum informuje, że zgodnie z harmonogramem, w dniu 25 października br. odbędą się zebrania z Rodzicami (klasy 1 - omówienie sprawdzianów "Na Starcie", klasy 3 - omówienie egzaminów próbnych).

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

Email Drukuj PDF

26 września 2016 roku zostały przeprowadzone wybory władz Samorządu Uczniowskiego. W tym roku ze względu na znikome zainteresowanie i brak kandydatów, wyboru dokonali bezpośrednio uczniowie, wyłaniając spośród siebie tych, którzy będą pracowali w Radzie Samorządu.

Oto skład:

Aleksandra Kazikowska- przewodnicząca

Natalia Błaszko- z-ca przewodniczącej

Karolina Mielczarek- skarbnik

oraz członkowie:

Wiktoria Tabisz, Kacper Garncarz, Emilia Grabny, Aleksandra Górecka, Agata Maj, Daria Siwuchin, Wiktoria Kozibroda, Marek Duda.

Życzę im wytrwałości, mnóstwa pomysłów i chęci do pracy, bo na pewno jej nie zabraknie w nowym roku szkolnym.

Opiekun SU

Joanna Dziasek

 

Trzecioklasiści z wizytą w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

Email Drukuj PDF

W tym roku po raz kolejny w dniach 28 i 29.09.2016 klasom trzecim naszego gimnazjum udało się podziwiać walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Klasy te pod opieką pań Anny Leszczyńskiej –Szyłko, Aleksandry Adamczak i Ireny Kwiatkowskiej pojechały na zajęcia terenowe do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Wizyta rozpoczęła się od siedziby SPK w Ładzy. Tam nieoceniony Pan Dominik pokazał w barwnej prezentacji, co ciekawego można zobaczyć w Parku. Zainteresowanie uczniów wzbudziła nie tylko informacja, że część parku leży na terenie gminy Lewin Brzeski, a również m.in. kania ruda symbol SPK, czosnek niedźwiedzi, polskie storczyki, pływające orzechy wodne, polujące na owady rosiczki i najwięksi mieszkańcy – łosie. Następnie uczniowie udali się w teren, gdzie, podążając ścieżką edukacyjną, musieli rozwiązać zadania z biologii, geografii i historii. Po znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące np. gatunku i wieku drzew, sposobu tworzenia się wydm śródlądowych czy historii królewskiego wprowadzania ochrony środowiska trzecioklasiści zwiedzili w Zagwiździu dziewiętnastowieczną hutę żelaza oraz izbę regionalną z licznymi eksponatami. Wizyta zakończyła się pieczeniem kiełbasek, bułek i pianek w ognisku, które przygotowali pracownicy SPK. Na koniec Pan Dominik przypomniał o fotograficznym konkursie pt. „ Zadrzewienia z bliska i z daleka” do udziału, w którym zaprosił wszystkich gimnazjalistów.

 

GIMNAZJALIŚCI MALUCHOM 2016/2017

Email Drukuj PDF

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim poszukuje wolontariuszy z II i III klas gimnazjum do realizacji projektu „GIMNAZJALIŚCI MALUCHOM 2016/2017”.

Czytaj więcej

obrazek

 

Wycieczka w Góry Stołowe

Email Drukuj PDF

Pierwszego dnia kalendarzowej jesieni - 23 września odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych, w której uczestniczyło 75 uczniów i 9 nauczycieli. W ramach programu przeszliśmy piękną trasą Błędnych Skał, gdzie podziwialiśmy fantastyczne formy skalne powstałe w piaskowcach. Następnie przejechaliśmy do Karłowa, skąd wyruszyliśmy na Szczeliniec Wielki, najwyższe wzniesienie Gór Stołowych. Pomimo niedużej wysokości bezwzględnej (919 m n.p.m.) szczyt ten jest widoczny już z daleka. Piaskowcowa powierzchnia wzniesienia jest zwietrzała i popękana, dzięki czemu tworzy różnorodne formy skalne przypominające swoim wyglądem ludzi i zwierzęta (Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, Małpa, Pies, Żółw, Sowa, oraz głębokie wąwozy i korytarze (Piekiełko, Diabelska Kuchnia) tworzące labirynt skał. Przejście nimi stanowiło nie lada wyzwanie. Wycieczkę uatrakcyjnił nam przewodnik, który opowiedział szereg ciekawostek na temat Gór Stołowych. Zmęczeni ale pełni wrażeń po 11 godzinach wróciliśmy do Lewina Brzeskiego.

Wkrótce zamieścimy zdjęcia

 


Strona 1 z 25

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 603 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś501
mod_vvisit_counterWczoraj6729
mod_vvisit_counterW tym tygodniu36210
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu54656
mod_vvisit_counterW tym miesiącu162561
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu297051
mod_vvisit_counterOgółem3103072

Dziś: Paź 22, 2016