Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Projekt „Bewegtes Kennenlernen” – wymiana polsko- niemiecka młodzieży

Email Drukuj PDF

Od 9.05. do 13.05.2016 r. 25 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Poruszające poznanie”. Organizatorką projektu ze strony polskiej była nauczycielka języka niemieckiego pani Gabriela Eisele, w opiece nad uczniami wspierała ją pani Krystyna Pańpuch, gdyż w b. r. szk. zastępuje przebywającą na urlopie macierzyńskim germanistkę panią Ewę Tabian. Przedsięwzięcie wymagało  od organizatorów z obu stron długofalowych działań i niemałego zaangażowania.

Młodzież naszego gimnazjum już po raz trzeci  spotkała się ze swoimi rówieśnikami z niemieckiego Valdenez Gymnasium Lauterecken. Do miejscowości Wolfstein, leżącej niedaleko Mainz w landzie Rheinland – Pfalz, przybyliśmy po prawie trzynastogodzinnej podróży w poniedziałek 9. maja.  Od razu przy zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym rozpoczęło się wzajemne poznawanie, najpierw niemieckich koleżanek i kolegów, z którymi nasi uczniowie dzielili pokoje, a później zapoznanie z goszczącą nas miejscowością. Program pobytu przygotowany przez opiekunów grupy niemieckiej był bardzo atrakcyjny i wypełniał większość czasu naszego. Po początkowym  onieśmieleniu obu grup bardzo szybko lody zostały przełamane i poza oficjalnymi zajęciami i podróżami młodzież wykorzystywała każdą chwilę, aby dowiedzieć się czegoś nowego o kulturze, regionie oraz spędzić wolny czas ze swoimi niemieckimi koleżankami i kolegami.

Więcej…
 

Turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły

Email Drukuj PDF

Mieliśmy w Gimnazjum piękne Święto Szkoły, 20 maja br. było oficjalnie, rozrywkowo i wreszcie - sportowo. Imprezę bowiem zakończył turniej piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Każda klasa wystawiła drużynę w składzie mieszanym. Chłopcy i dziewczęta wspólnie walczyli o zwycięstwo. Mecze rozegrano najpierw w grupach wiekowych. W finale spotkały się klasy I a, II a i III c. Najlepszy okazał się zespół z klasy II a w składzie: Izabela Owczarek, Amelia Borejko, Wiktoria Lichtańska, Karolina Mielczarek oraz Adam Mazur, Filip Tyniec, Arkadiusz Kleparski, Mateusz Domański. Zwycięzcom puchar wręczyła Pani Dyrektor Zuzanna Gwarys. Gratulując sukcesu, oceniła wysoko technikę i taktykę gry uczniów oraz waleczność i umiejętność współpracy. Sędziami i organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: R. Bartnicka, A. Dziasek i Roman Gołębiowski. Zaś reprezentantem uczniów w gronie sędziów był Dominik Gawlik z klasy 2b. Turniej wyzwolił ogromne emocje nie tylko u zawodników, ale też kibiców. Największym zaangażowaniem wykazała się klasa I a, która okrzykami, strojem i rekwizytami zaskoczyła nawet samych zawodników.

Wielkie podziękowania należą się zespołom za grę „fair play”, szacunek dla przeciwnika i sędziów oraz tak aktywny udział w turnieju. Do następnego roku!

 

„Wszyscy jesteśmy olimpijczykami!”

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w ostatniej dekadzie maja Gimnazjum w Lewinie Brzeskim obchodzi Święto Szkoły. Zawsze ma ono uroczysty charakter i jest związane z ideą olimpijską, z racji imienia, jakie nosi szkoła. I w tym roku tradycji stało się zadość, cała szkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi, spotkała się w zacnych pałacowych murach, żeby świętować. Z rana ksiądz Tomasz Bäcker, nasz katecheta, odprawił mszę świętą w intencji nauczycieli i uczniów Gimnazjum. Potem wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Tak więc najpierw była część oficjalna, prowadzona przez uczennice z Samorządu Szkolnego; zebranych przywitała pani Dyrektor Zuzanna Gwarys, pan Adam Dziasek wraz z uczniami - Olą Kawiak i Olkiem Dyłą zaprezentowali  Ceremoniał Olimpijski. Pani Ewa Sierakowska przedstawiła nominacje do wyróżnienia Liściem Lauru, zaś pani Joanna Dziasek z pomocą pań Krystyny Pańpuch i Jolanty Łuczyńskiej nagrodziła zwycięzców w konkursie Sportowe Impresje Artystyczne. Uczniowie otrzymali gratulacje, dyplomy, książki i słodycze. Jesteśmy dumni z naszych uzdolnionych plastycznie i literacko gimnazjalistów. Ta część święta odbywa się zawsze w obecność sztandaru szkoły, śpiewany jest Mazurek Dąbrowskiego, są też werble.

Więcej…
 

Olimpiada Starożytna dla uczniów klas pierwszych

Email Drukuj PDF

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

„Bajka – zabawka, czy lekcja?”

Email Drukuj PDF

Niedawno uczniowie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim mieli okazję spotkać się z poezją. Młodzi sympatycy wierszy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. W czasach szybkiego biegu za informacją, rzadko zatrzymujemy się, żeby przeczytać wiersz lub wysłuchać jego interpretacji w wykonaniu artysty. Tymczasem, jak się okazało, poezja wciąż ma oddanych odbiorców, a przynajmniej tych, którzy przed nią nie uciekają Uśmiech.

Podobnie rzeczy się mają z bajką. Ten ponadczasowy gatunek literacki, tak jak poezja, wywodzi się ze starożytności i wędruje z człowiekiem przez stulecia. Wciąż ma nam wiele do zaproponowania. Pojawia się w różnych sytuacjach życiowych, podpatruje, wskazuje, ośmiesza…Nie wyśmiewa człowieka, ale jego wady i przywary. Warto więc od czasu do czasu zajrzeć do bajek i odebrać krótką acz treściwą lekcję. Łatwiej wszak przyjąć krytykę, jeśli jest ona podana w sposób lekki i żartobliwy, kiedy alegoria jest najmocniejszym środkiem przekazu. Pretekstem do zorganizowania spotkania z bajką była 215. rocznica śmierci znakomitego polskiego pisarza, publicysty, duchownego, satyryka i bajkopisarza, Ignacego Krasickiego.

Więcej…
 

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w naszej szkole

Email Drukuj PDF

 


Strona 1 z 24

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś870
mod_vvisit_counterWczoraj2592
mod_vvisit_counterW tym tygodniu23938
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu60139
mod_vvisit_counterW tym miesiącu870
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu199202
mod_vvisit_counterOgółem2196153

Dziś: Cze 01, 2016