Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Podsumowanie projektu „Matematyka jak kurz – jest wszędzie i już!”

Przekonali się o tym uczniowie oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim. Od września do grudnia 2017 r. w szkole realizowany był program edukacyjny pod taką właśnie nazwą. Nauczycielki matematyki p. Anna Dobrowolska-Urbanek i p. Iwona Kasprzak przystąpiły do IV edycji konkursu grantowego w ramach programu ”mPotęga”, ich pomysł na rozwijanie umiejętności matematycznych został nagrodzony przez Fundację mBanku dofinansowaniem w wysokości 8 tys. złotych. Nauczycielkom zależało na stworzeniu możliwości do eksperymentowania, pogłębiania treści, rozbudzenia ciekawości uczniów oraz uświadomieniu wychowankom, że nauka matematyki może być nowoczesna, przyjazna i skuteczna.

W ramach projektu gimnazjaliści brali udział w różnorodnych formach edukacji matematycznej: przeprowadzono cykl warsztatów opartych na metodzie eksperymentu oraz rozwijających wyobraźnię przestrzenną nt. geometrii kartki papieru, warsztaty rozwijające zainteresowania uczniów matematyką (rozwiązywanie i układanie zagadek, rebusów i łamigłówek logicznych), zajęcia z gier logicznych i strategicznych, wydano kilka numerów gazetki pn. „Rozmaitości matematyczne”, przeprowadzono debatę oksfordzką „Czy matematyka jest potrzebna w życiu?”, odbył się również wieczór z matematyką. Główną atrakcją tego spotkania była gra terenowa, podczas której gimnazjaliści rywalizowali parami, a ich celem było znalezienie na terenie szkoły, sześciu ukrytych kopert oznaczonych wybranym logo, a następnie rozwiązanie tych zadań. Taka forma organizowania czasu wolnego bardzo spodobała się uczniom, chętnie wzięliby udział w kolejnych tego typu spotkaniach. Podsumowaniem wieczoru było wręczenie nagród dla najlepszych zespołów, ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę za udział w spotkaniu.

Organizatorki zajęć zaproponowały uczniom bardzo zróżnicowane formy aktywności matematycznej tak, aby każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w projekcie, wystarczyły tylko chęci. Taki sposób nauki matematyki jest bardzo skuteczny: uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności poprzez działanie, zupełnie inaczej niż podczas typowych lekcji, aktywność poznawcza jest na wysokim poziomie, ponadto kształtowane są postawy przedsiębiorcze gimnazjalistów.

W piątek 12 stycznia br. nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu. Pan dyrektor Zdzisław Biernacki oraz pani wicedyrektor Zuzanna Gwarys wręczyli nagrody uczestnikom projektu. Najlepsi w konkursie matematycznym – Lidze Zadaniowej byli: Weronika Kuzara (I m-ce), Kacper Lewicki (II m-ce) oraz Marta Kucharska (III m-ce), oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych gimnazjaliści otrzymali piękne puchary. Doceniono również uczennice, które znalazły się tuż za podium: Weronikę Tokarek, Klaudię Wachowską, Patrycję Wojtynę i Dominikę Rutowicz. Zwycięzcami konkursu na rebus lub krzyżówkę matematyczną zostali: Justyna Jermak, Jakub Fornal i Mateusz Polak. Nagrody odebrali także uczniowie, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem podczas realizacji projektu: Justyna Jermak, Justyna Misztal, Angelika Solarz, Hubert Wilczyński i Mateusz Polak.

Dyrektorzy serdecznie gratulowali nagrodzonym uczniom, dziękowali za tak liczny udział we wszystkich przedsięwzięciach realizowanych w ramach programu grantowego. Szczególne podziękowania i gratulacje otrzymały organizatorki - nauczycielki matematyki p. Anna Dobrowolska-Urbanek i p. Iwona Kasprzak. Uczniowie podziękowali gromkimi brawami.

X Konkurs Ortograficzny - zasady nr 3

Zasady ortograficzne do ćwiczenia w grudniu i styczniu.

Zasady

Ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas czwartych

Zadania dla uczniów klas czwartych

X Konkurs Ortograficzny - zasady nr 2

Zasady ortograficzne do ćwiczenia w listopadzie.

X Konkurs Ortograficzny

Ważne:  W okresie przejściowym informacje nt. konkursu będą publikowane na stronie Szkoły Podstawowej oraz na stronie byłego Gimnazjum.

Poniżej zamieszczamy regulamin X Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza ortografii" oraz zasady do ćwiczenia w październiku.

Informacja nt. dziennika elektronicznego

Z dniem 1 września 2017 r.

włączone zostało do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika

(powstała ośmioletnia szkoła podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi).

W oddziałach gimnazjalnych prowadzony jest e-dziennik,

w najbliższym czasie zostanie on również wdrożony

w oddziałach szkoły podstawowej.

Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie klas gimnazjalnych mogą już korzystać z e-dziennika.

W tym celu należy wykonać następujące kroki:

1. Wejść na stronę Szkoły Podstawowej.

2. Wybrać u dołu strony "e-dziennik".

3. Wybrać przycisk "Zaloguj się".

4. W kolejnym oknie NIE PODAWAĆ adresu e-mail i hasła, ale wybrać przycisk "Załóż konto".

5. Postępować zgodnie z informacją na ekranie "Tworzenie konta".

6. Po utworzeniu konta i ustawieniu hasła logujemy się do e-dziennika.

UWAGA: w przypadku trudności proszę o informację e-mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.