Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Informacja dla Rodziców

Dyrekcja Gimnazjum informuje, że zgodnie z harmonogramem, w dniu 13 grudnia od godz. 18.00 odbędą się spotkania dla Rodziców, podczas których Wychowawcy przedstawią propozycje ocen semestralnych oraz zagrożenia oceną niedostateczną. Obecność Rodziców jest obowiązkowa.

W tym samym dniu o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do Sali Kolumnowej (parter)
nt. PRZESTĘPCZOŚĆ NIELETNICH I ICH ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.

W magicznym świecie fizyki

Uczniowie klasy 3A i 1C (19 gimnazjalistów) 2 grudnia 2016 r. wprowadzili młodszych kolegów ze Świetlicy Terapeutycznej w magiczny Świat Fizyki oraz wróżb andrzejkowych. Pragnąc rozbudzić wśród dzieci ciekawość świata, zaprezentowali balonik ze szklanymi uszkami, dyfuzję atramentu w wodzie, pompowanie balonika bez dotykania, chmurę w butelce. Ogromną ciekawość wzbudziły magiczne płytki na których zostały „zdjęcia” rączek uczniów i czarownica, która się paliła ale się nie spaliła (jest to możliwe!).

Maszyna elektrostatyczna oraz lampa plazmowa i czary z nimi w roli głównej zawsze są widowiskowe. Wisienką na torcie był ptyś, który powiększył się do rozmiaru XXXXXL w pompie próżniowej. Po czarach fizycznych czekały wróżby numerki, które były widoczne po podgrzaniu nad świeczką, kości, kubeczki, orzeł czy reszka, serca z imionami, buciki – zawody. Wszyscy się bardzo dobrze się bawili.

3A: Julia Mazur, Katarzyna Siomka, Aleksandra Jach, Arkadiusz Kleparski, Szymon Kulig, Mateusz Domański, Marcin Keller, Rafał Studziński, Bartosz Moszczyński.

1C: Katarzyna Capenko, Paulina Skulska, Aleksandra Górecka, Kamila Dworak, WanesaPelic, Magda Kotyś, Monika Kotyś, Martyna Pilipczuk, Krystian Ambrozik, Arkadiusz Szwarc.

Opiekun: Agnieszka Adamska

Apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada 2016 r. w Domu Kultury odbył się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu brali udział przedstawiciele wszystkich klas. Autorkami scenariusza i opiekunkami całego występu były panie Anna Szyłko i Irena Kwiatkowska. Zaś oprawę muzyczną przygotował Piotr Słodkowski. Śpiewano pieśni patriotyczne, recytowano wiersze związane z rocznicą oraz były czytane teksty historyczne. Niezwykle cenne było to, że panie zaprosiły i zmotywowały uczniów na widowni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Były to m.in. ''Rota'', ''Warszawskie dzieci'' i niezwykle przejmująca pieśń współczesnych opozycjonistów ''Mury''.

Apel miał za zadanie przybliżyć młodym widzom to ważne wydarzenie w historii naszej ojczyzny. Mimo, że częściej żyjemy teraźniejszością i przyszłością, nie powinniśmy zapominać o historii naszego narodu. Tydzień później przedstawienie zostało powtórzone dla rodziców oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta. Tym razem w jednej z sal naszego gimnazjum. Młodzi ludzie rzadko sięgają do tematyki patriotycznej, historycznej, ale uroczystości takie jak tu opisywana, są doskonałą okazją do chwili refleksji. A sposób zaangażowania widzów do wspólnego śpiewu wszystkim przypadł do gustu. Całe szczęście, że nie oceniano poziomu artystycznego tego uczniowskiego ''wytworu'', liczyły się przecież serce i duch.

I ty możesz zostać OMNIBUSEM

Co roku na początku grudnia  odbywa się w naszej szkole konkurs "I ty możesz zostać OMNIBUSEM". W tym roku w konkursie uczestniczyło 19 uczniów klas trzecich. Uczniowie odpowiadali na pytania ze wszystkich przedmiotów. Niektóre zagadnienia mogły wykraczać poza poziom wiedzy z gimnazjum. Otrzymane pytania były sprawą przypadku. Każdy uczeń na wstępie otrzymał trzy szanse, po ich utracie był wyeliminowany z dalszej gry.  Największą wiedzą wykazały się kolejno: Julia Mazur z 3a, Kasia Siomka z 3a i Agnieszka Skóra z 3c.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach międzyszkolnych, które odbędą się w Brzegu.

Szkolny Konkurs Ortograficzny - zestaw zadań nr 3

Zadania na grudzień POBIERZ

Nasze zdrowie w naszych rękach

Około 22 mln dzieci w Unii Europejskiej cierpi na nadwagę lub otyłość. To jedna z głównych przyczyn wielu chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Aby temu choć trochę zaradzić, SU wraz z paniami A. Adamczak i R. Bartnicką zorganizował 8 listopada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i Dzień Zdrowego Śniadania. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy pyszne zdrowe śniadanie dla uczniów naszego gimnazjum. Były sałatki owocowe i warzywne, musy jabłkowe i różnorakie smoothie’s. Miło było patrzeć jak znikały szybko i zdrowo. Swoich fanów znalazły również chipsy bananowe i frytki marchewkowe. Mamy nadzieję, że akcja szybko się powtórzy.

Jak się zdrowo odżywiać? - to pytanie dręczy każdego, kto dba o swoje zdrowie i chce posiadać zgrabną sylwetkę. Ważne jest nabycie odpowiednich nawyków, dzięki którym zdrowe żywienie wcale nie będzie trudne oraz pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zdrowe odżywianie w dzieciństwie oznacza zdrowie w dorosłym życiu.

WIRTUALNA SZKOŁA

Statystyka odwiedzin