Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

GIMNAZJALIŚCI OBCHODZILI ŚWIATOWY Ty-DZIEŃ WALKI Z AIDS

Email Drukuj PDF

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia WHO od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. happeningi, konferencje oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV i AIDS. W ostatnich latach wiedza naszych gimnazjalistów na temat psychospołecznego oddziaływania epidemii znacznie się zwiększyła. Ciągle jest to jednak temat, problem, o którym trzeba mówić i uświadamiać, że zagrożenia nie należy lekceważyć.

W pierwszym tygodniu grudnia w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków odbył się szereg akcji związanych z profilaktyką HIV/AIDS. Zajęcia z biologii oraz godziny wychowawcze zostały poświęcone problematyce HIV/AIDS. Samorząd Uczniowski odpowiedzialny był za przygotowanie wystawy tematycznej oraz przeprowadzenie pierwszej edycji SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O AIDS. Oto wyniki:

I miejsce – Krzysztof Rępalski kl. III c

II miejsce – Mateusz Domański kl. I a

III miejsce – Arkadiusz Kleparski kl. I a, Jakub Pikul kl. I c

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!