Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wybory SU 2014

Email Drukuj PDF

Dnia 29 września 2014 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie gimnazjum wybierali również Rzecznika Praw Ucznia.

Przedstawiciel każdej klasy znalazł się w Samorządzie automatycznie, natomiast kandydaci dwa tygodnie wcześniej przygotowywali kampanię; na korytarzach szkoły znalazły się kolorowe plakaty, ponadto każda osoba startująca w wyborach zachęcała do głosowania, rozdając różne słodkości. W dniu wyborów każdy z uczniów, który walczył o miejsce w SU, przed całą szkołą musiał powiedzieć kilka słów o sobie i podać propozycje, pomysły, które chciałby zrealizować w gimnazjum. Po apelu uczniowie głosowali na wybranego przez siebie kandydata do SU oraz nauczyciela kandydującego do funkcji Rzecznika Praw Ucznia.

Największą ilość głosów kolejno otrzymali: Granatowski Piotr z kl. II a, Janicka Katarzyna z kl. III a, Grabny Kacper z kl. II d oraz Moszczyński Bartosz z kl. I a. Wymienione wyżej osoby wchodzą w skład Rady Samorządu.

Rzecznikiem Praw Ucznia został ks. Tomasz Bäcker uzyskując przewagę 75 głosów.

Warto również wspomnieć, iż tegoroczne wybory przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos". Słowa podziękowania kierujemy do pani Anny Szyłko, która była głównym koordynatorem  tej inicjatywy.