Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Informacja

Email Drukuj PDF

Dyrektor gimnazjum informuje, że od poniedziałku 2 marca br. będzie czynny kompleks boisk ORLIK.

 

Nowy plan lekcji

Email Drukuj PDF

W związku z reorganizacją grup ćwiczeniowych na lekcjach wychowania fizycznego od poniedziałku 2 marca br. będzie obowiązywał nowy plan lekcji.

 

Z wizytą na Politechnice Opolskiej

Email Drukuj PDF

Nasi gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach na Politechnice Opolskiej.

Czytaj więcej ...

 

Jubileuszowe spotkanie z tradycją

Email Drukuj PDF

W lewińskim Domu Kultury co roku odbywa się cykliczna impreza nosząca nazwę „Herody”. Zawsze biorą w niej udział uczniowie obydwu naszych szkół – PSP oraz Gimnazjum i zdobywają wysokie noty u jury konkursowego. W tym roku gimnazjaliści przygotowali i wystawili przedstawienie nawiązujące do tradycji, ale też noszące znamiona „unowocześnionej wersji wydarzeń”. Opiekun koła teatralnego działającego przy gimnazjum, ksiądz Tomasz oraz nieoceniony pan Edward Podolski, który wspierał młodą ekipę, wraz z uczestnikami zajęć aktorskich wystawili interesującą prezentację jasełkową. Nam, jako widzom, bardzo się podobało przedstawienie z racji ciekawego potraktowania znanej wszystkim historii Narodzin Chrystusa, ale także z uwagi na świetną  grę aktorską odtwórców poszczególnych ról. Na szczególną uwagę zasługuje tu dwoistość, jaką zaprezentował Kacper Tworzydło, wcielając się w skrajnie różne postaci – świętego Józefa i … Diabła! Różne kreacje, różne środki artystycznego wyrazu – oto walory gry młodego adepta sztuki teatralnej. Należy w tym miejscu oddać sprawiedliwość  wielkim staraniom całej ekipy zgłoszonej do konkursu pod nazwą „Gwiazdy Tomasza”, bowiem każdy pracujący nad przedstawieniem dał z siebie wszystko, co najlepsze. Efekt był interesujący i został doceniony przez jurorów, którzy przyznali naszemu zespołowi wyróżnienie. Konkurencja w zmaganiach podczas „Herodów” jest zawsze bardzo duża, przyjeżdżają ekipy z całego województwa i prezentują naprawdę wysoki poziom artystyczny, tym bardziej cieszy nas fakt wyróżnienia spośród tak zacnego aktorskiego towarzystwa. Całemu zespołowi i opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów we wszelkich artystycznych poczynaniach!

 

Warszawa ma CENTRUM KOPERNIK, Wrocław ma HUMANITARIUM, a my mamy jedno i drugie!

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas trzecich wyjechali w zeszłym roku szkolnym na wycieczkę do stolicy i tam pośród rozlicznych atrakcji  odbyli wizytę do słynnego ośrodka naukowego CENTRUM KOPERNIK. Zadziwiło nas bogactwo oferty dla zwiedzających i zachęciło do tego typu działań w przyszłości. A ta przyszłość już nadeszła, bo niedawno zwiedzaliśmy podobną placówkę we Wrocławiu. Uczestnicy zajęć projektowych organizowanych przez Brzeską Wieś Historyczną mieli możliwość wyjazdu na wycieczkę do Humanitarium, gdzie wzięli udział w niezwykle interesującym spotkaniu z nauką. Czterdziestu pięciu uczniów klas trzecich oraz aż siedemdziesięciu sześciu uczniów klas drugich obejrzało wystawę pod nazwą „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Prezentowana ekspozycja poświęcona była zagadnieniom związanym z optyką i zmysłem wzroku. Dyfrakcja i interferencja światła – te i inne tajemnice przestały być dla nas już tak bardzo zagmatwane, bo świetne wykłady, wizualizacja teorii naukowych oraz interaktywne eksponaty i zajęcia praktyczne otworzyły drzwi do nieznanych nam dotychczas zagadnień. Na 25 stanowiskach uczniowie mieli okazję zbadania zjawisk fizycznych takich jak rozszczepienie światła czy pochłanianie barw. Bawiąc - uczyć to doskonała strategia, bo uczniowie patrzą na zagadnienia naukowe jak na świetną sposobność do zabawy razem z kolegami czy na indywidualnym stanowisku.

Więcej…
 

Informacja dla Rodziców uczniów klas sportowych

Email Drukuj PDF

Dyrektor gimnazjum informuje, że we wtorek 17 lutego br. o godzinie 17.00 w sali 20 odbędzie się zebranie Rodziców uczniów klas sportowych.

 


Strona 1 z 13

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 302 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś2789
mod_vvisit_counterWczoraj2420
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11056
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu9361
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33014
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu27598
mod_vvisit_counterOgółem542077

Dziś: Lut 27, 2015