Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Dobrego ucznia poznaje się po tym jak kończy naukę ...

Email Drukuj PDF

Zupełnie niedawno dzisiejsi Absolwenci Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków przyszli do nowej szkoły, a tu już czas się pożegnać i ruszać dalej. Pałac, jego otoczenie i zabytkowe wnętrza zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie i wzbudziły zachwyt. Słusznie, bo u nas jest pięknie! Dyrektor, pan Andrzej Kostrzewa zawsze powtarzał uczniom, żeby zachowywali się godnie Pałacu. I to działa do dzisiaj, bo nasi uczniowie kończą szkołę z wynikami do pozazdroszczenia! W tym roku uczniowie klas trzecich również napisali egzamin gimnazjalny tak dobrze, że osiągnęli wynik powyżej średniej gminy, powiatu i całego województwa opolskiego, czyli trzymają klasę.

Więcej…
 

Tańce, hulanki, swawole w Pałacu. Czerwiec 2015

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas trzecich po zakończeniu edukacji w Gimnazjum zasłużyli na solidną porcję przyjemności! Tradycyjnie więc szanowni Rodziciele zadbali o organizację zabawy zwanej KOMERSEM. Były tańce, przysmaki, żarty i wspominki. Zanim jednak wszyscy oddali się hulankom, zaproszonym gościom i uczestnikom komersu zaprezentowany został ku uciesze program zatytułowany „Bo jak nie my, to kto?!”.  Nawiązaliśmy do komersu naszych uczniów po szóstej klasie w konwencji programu, czyli znowu był to program telewizyjny. Serwis informacyjny, prognoza pogody, doniesienia z kraju, refleksje i wreszcie piosenki. Żadnych poważnych treści i form! Śmiech albo chociaż uśmiech na twarzach publiczności i występujących uczniów zaświadczają o szampańskich nastrojach i wspaniałej atmosferze imprezy. Na pałacowej scenie pojawili się wszyscy uczniowie, którzy zapragnęli wziąć udział w programie komersowym, czyli około trzydziestu osób. Najwięcej braw zebrała NIECHCIANA GRUPA BALETOWA składająca się z tancerzy/tancerek z klasy 3b. Bezcenne wrażenia estetyczne, doprawdy! Ballada Piaska w wykonaniu dziewcząt z klasy 1a była chwilą refleksji, a słowa piosenki „To, co najlepsze, to jest dzisiaj…” skłaniały do zadumy. Ale tylko na chwilę, bo zaraz potem w szalonym tempie jak w kalejdoskopie zmieniały się obrazy, osoby, muzyka. Zaś piosenka na finał wywołała u wszystkich uczestników komersu zabawowy entuzjazm. I słusznie, bo na ten moment radosne słowa i rytmy były najstosowniejsze.

Więcej…
 

Uwaga! Stacja-Zadanie!

Email Drukuj PDF

Podsumowując rok szkolny 2014/2015, przypomnijmy sobie kolejne spotkanie w Pałacu w Lewinie Brzeskim.  Konferencja metodyczna  na temat pracy metodą stacji zadaniowych.

Nauczyciele w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej wciąż poszukują nowych metod aktywizowania ucznia. I tak sięgają po: pracę w grupie, dramę, mapę myśli, drzewko decyzyjne, krzyżówkę, plakat, itd. Sposób prowadzenia lekcji musi być dostosowany do wieku i możliwości intelektualnych uczniów oraz ich potrzeb edukacyjnych. Każdy nauczyciel pragnie, aby jego uczniowie wynieśli z lekcji jak najwięcej wiadomości i umiejętności, w tym celu dokształca się i doskonali swój warsztat pracy, rozwija swoje kompetencje zawodowe, wzbogaca umiejętności pedagogiczne. Spotkania z innymi nauczycielami, wymiana doświadczeń zawodowych, podpatrywanie pracy na lekcji, dzielenie się spostrzeżeniami to najcenniejsze sposoby na rozwój i doskonalenie zawodowe. Służą temu konferencje metodyczne, fora nauczycielskie, lekcje pokazowe. I tak w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim w maju tego roku odbyła się międzyprzedmiotowa konferencja metodyczna poświęcona pracy metodą stacji zadaniowych. Moderatorkami spotkania były metodyczki z MODN-u w Opolu, panie Jolanta Fąfrowicz i Aleksandra Tokarek, systematycznie od lat służące pomocą nauczycielom naszej gminy. Obie panie chętnie odwiedzają szkoły w Lewinie i Łosiowie, przeprowadzając konsultacje polonistyczne.

Więcej…
 

Informacja dla Rodziców uczniów klas I gimnazjum

Email Drukuj PDF

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw uczniowie klas pierwszych gimnazjum wyposażeni zostaną bezpłatnie w podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe.

 

Listy podręczników na rok szkolny 2015/2016

Email Drukuj PDF

KLASY PIERWSZE:

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw uczniowie klas pierwszych gimnazjum wyposażeni zostaną bezpłatnie w podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe.

KLASY DRUGIE

KLASY TRZECIE

 

Informacja dla kandydatów do gimnazjum

Email Drukuj PDF

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 3 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 4 lutego 2015 r. wyniki rekrutacji do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim zostaną ogłoszone 3 lipca 2015 r. (tj. piątek) do godz. 12.00. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do gimnazjum będą wywieszone na tablicy ogłoszeń (parter).

 


Strona 1 z 16

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś227
mod_vvisit_counterWczoraj3008
mod_vvisit_counterW tym tygodniu15917
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu14602
mod_vvisit_counterW tym miesiącu66399
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu39673
mod_vvisit_counterOgółem829842

Dziś: Sie 30, 2015