Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Dobre wieści szybko się rozchodzą ...

Email Drukuj PDF

Dziś gimnazjaliści z naszej szkoły w pięknych barokowych i renesansowych strojach witali koleżanki i kolegów Niemiec z miasta Lauterecken. Pierwszą relację z tego wydarzenia można przeczytać na stronie Radio Park.

Wkrótce zamieścimy obszerny artykuł dotyczący przebiegu wymiany młodzieży, której główną organizatorką jest p. Ewa Tabian-Kania (nauczycielka języka niemieckiego).

 

Informacja dla Rodziców

Email Drukuj PDF

Dyrekcja gimnazjum informuje, że zgodnie z harmonogramem 26 maja 2015 r. o godzinie 18.00 odbędą się wywiadówki dla Rodziców, podczas których wychowawcy przedstawią informacje o przewidywanych końcoworocznych ocenach niedostatecznych.

 

Gimnazjaliści wezmą udział w przedstawieniu teatralnym "Jak powietrze"

Email Drukuj PDF

Teatr ARKA z Wrocławia w ramach realizowanego projektu z MKiDN pod nazwą ,,Teatr-lubię to. Spektakle wyjazdowe dla dzieci i młodzieży” będzie gościł na deskach Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim 19 maja 2015 r. Gimnazjaliści obejrzą przedstawienie teatralne ,,Jak powietrze”.

Wkrótce relacja z tego wydarzenia.

 

Informacja dla Rodziców uczniów klas szóstych

Email Drukuj PDF

Przypominamy, że spotkanie Dyrekcji gimnazjum z Rodzicami i Uczniami klas szóstych odbędzie się 12 maja br. tj. we wtorek o godzinie 18.00.

Zapraszamy!

 

Święto Szkoły

Email Drukuj PDF

29 maja 2015 roku będziemy obchodzić
Święto Szkoły

W tym celu Pani Dyrektor powołała zespół nauczycieli, którzy są odpowiedzialni za właściwą organizację uroczystości.
Na wniosek zespołu w naszym Gimnazjum w dniu Święta Szkoły zostaną przedstawieni kandydaci do wyróżnienia tytułem

„Liść lauru”

Wyróżnienie to promuje wartości zapisane na naszym sztandarze:

„Fair play w życiu, nauce i sporcie”.

Więcej ...

 

„Kultura na językach”, kolejna innowacja w lewińskim gimnazjum

Email Drukuj PDF

Świadomość językowa dotyczy naszego języka ojczystego, ale także każdego, którym się posługujemy. Podstawowym kryterium jest użyteczność danego języka, dlatego budowanie a następnie rozwijanie kompetencji językowych uczniów, jest priorytetem w nauczaniu i uczeniu się. Nasi uczniowie mają zajęcia z języka angielskiego i języka niemieckiego. Chcąc pomóc im w uświadomieniu sobie przydatności znajomości języków obcych, zaproponowałyśmy pracę w ramach innowacji edukacyjnej zatytułowanej „Kultura na językach”. Zajęcia są prowadzone przez nauczycielki wszystkich trzech języków, poza tym opierają się na wizytach w placówkach kulturalnych.

Jako pierwszy uczniowie odwiedzili opolski Teatr im. Jana Kochanowskiego i obejrzeli spektakl pt. „Szalone nożyczki”. Przed wyjazdem do teatru uczestnicy zajęć innowacyjnych zapoznali się lub przypomnieli sobie słownictwo związane ze sceną teatralną, przedstawieniem, grą aktorską, etc. Rozmowy o tej tematyce prowadzone były i będą po polsku, angielsku i niemiecku. Ciekawi jesteśmy, jak sami zainteresowani ocenią stopień trudności tych ćwiczeń językowych. Uczenie się to nieustanny rozwój, również w dziedzinie języków, a efektem jest komunikacja, czyli świadomość posiadanych wiadomości i umiejętności. Zatem uczestnikom zajęć innowacyjnych życzymy umiejętnego wykorzystania sposobności i frajdy ze zdobywanych kompetencji. W myśl sentencji, iż „Wiedzę buduje się z faktów, jak dom z kamieni, ale zbiór faktów nie jest wiedzą, tak jak stos kamieni nie jest domem”, będziemy układać, porządkować i rozwijać umiejętności językowe naszych uczniów.

Jolanta Łuczyńska, Ewa Sierakowska i Ewa Tabian-Kania

 


Strona 1 z 15

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś456
mod_vvisit_counterWczoraj1456
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10467
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu13937
mod_vvisit_counterW tym miesiącu38231
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu35566
mod_vvisit_counterOgółem668774

Dziś: Maj 24, 2015