Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

EGZAMINY POPRAWKOWE 2016 r.

Egzaminy poprawkowe składają się z części pisemnej i ustnej.
Nieprzystąpienie do egzaminów poprawkowych jest jednoznaczne  z powtarzaniem klasy.

29 SIERPNIA 2016 (PONIEDZIAŁEK)       godzina 9.00

MATEMATYKA

JĘZYK NIEMIECKI

30 SIERPNIA 2016 (WTOREK)       godzina 9.00

BIOLOGIA

GEOGRAFIA

FIZYKA

Burmistrz uhonorował najzdolniejszych uczniów

W dn. 23 czerwca 2016 r. w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim Burmistrz Artur Kotara wręczył dyplomy gratulacyjne 13 uzdolnionym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjum  z terenu Gminy Lewin Brzeski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy w roku szkolnym osiągnęli najwyższa średnią ocen, wykazali się wiedzą w konkursach na szczeblu wojewódzkim oraz zwyciężyli w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim.

Wśród wyróżnionych uczniów są:

Jakub Joniak – Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, Laureat Konkursu Geograficznego

Aleksandra Kawiak– Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, Finalistka Konkursu Języka Polskiego

Julia Mazur – Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, średnia ocen w roku szkolnym 2015/2016 – 5,87

Gratulujemy!

Przeczytaj cały artykuł

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

24 maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim. Uczestnikiem tej uroczystości był uczeń naszego gimnazjum Jakub Joniak, który uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym w roku szkolnym 2015/2016. Jakub jest czwartym laureatem Konkursu Geograficznego naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NOC KULTURY 27/28 V 2016

W tym roku dnia 27 V już po raz piąty czterech uczniów z kółka historycznego /Wiktoria Kozibroda, Magda Olbert, Julia Mazur, Arek Karczewski/ pod opieką p. I Kwiatkowskiej wybraliśmy się do Opola  na „Noc kultury”.

Jest to bardzo ciekawa forma propagowania różnorodnych propozycji kulturalnych z których tej nocy można korzystać  bezpłatnie. Oferta jest bardzo bogata. Można wybrać się do teatru, filharmonii, na wystawy, na  Uniwersytet Opolski, do bibliotek lub muzeów. Każda z placówek wprost prześciga się w organizowaniu  atrakcji przeznaczonych dla młodszych i starszych.

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2016 21:47 Więcej…

GIMNAZJALNI HISTORYCY W I LO W BRZEGU

Dnia 26 IV 2016 r. uczniowie kółka historycznego Wiktoria Kozibroda kl. 2b, Julia Mazur i Magda Olbert  kl. 2a, Dominik Szwarc kl. 2c oraz Ola Wierzba z kl. 3d pod opieką  I. Kwiatkowskiej po raz kolejny uczestniczyli w powiatowym konkursie historycznym organizowanym przez I LO w Brzegu.

W tym roku tematyka konkursu  „Od pogaństwa do chrześcijaństwa – historia Polski za pierwszych Piastów”, związana była z 1050 rocznicą chrztu Polski i  obejmowała dzieje początków państwa polskiego. W konkursie  uczestniczyło 9 gimnazjów z powiatu brzeskiego razem prawie 40 uczniów .

Zadania konkursowe, różnorodne w swej formie, sprawdzały m.in. umiejętności analizy materiałów ikonograficznych i źródłowych. Oraz umiejętność logicznego myślenia.  Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 90 minut..

Do konkursu przygotowywaliśmy się jak zwykle bardzo solidnie.  Pierwsze miejsce zdobyła Julia Mazur. Drużynowo też wypadliśmy dobrze zajmując trzecie miejsce wśród szkół startujących. Jednym słowem wróciliśmy z tarczą. Brawo my!

Pierwszego czerwca wszyscy jesteśmy dziećmi

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka i z tej okazji w naszej szkole Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała gry i zabawy dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: „Powrót do dzieciństwa”, ponieważ po raz pierwszy bawiliśmy się w znane gry podwórkowe, niestety już trochę zapomniane. Każda klasa miała za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów na poszczególnych stanowiskach a zadania nie należały do najłatwiejszych. Były skoki przez skakankę, gra w gumę, słynna Zośka, hula- hop, szczur, gra w klasy czy taniec.  Gry wymagały skoczności, zwinności i zgrania klasy, i okazały się nie lada wyzwaniem. Szczególnie trudna była gra w gumę czy skoki przez skakankę. Swoje umiejętności zaprezentowała tutaj Pani Adamska, która w butach na obcasach skoczyła 16 razy przez skakankę, wprowadzając w zdumienie i zakłopotanie naszych uczniów. Wielkie brawa!!!! Po świetnej zabawie (to opinia uczniów i nauczycieli) Pani Dyrektor życzeniami, lodami i jabłkami obdzieliła wszystkich obecnych.

Podsumowując naszą zabawę prezentujemy punktację po wszystkich konkurencjach, biorąc oczywiście pod uwagę ilość osób w klasie:

IA                                     15 pkt

IB                                     19 pkt