Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Email Drukuj PDF

24 maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim. Uczestnikiem tej uroczystości był uczeń naszego gimnazjum Jakub Joniak, który uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym w roku szkolnym 2015/2016. Jakub jest czwartym laureatem Konkursu Geograficznego naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

NOC KULTURY 27/28 V 2016

Email Drukuj PDF

W tym roku dnia 27 V już po raz piąty czterech uczniów z kółka historycznego /Wiktoria Kozibroda, Magda Olbert, Julia Mazur, Arek Karczewski/ pod opieką p. I Kwiatkowskiej wybraliśmy się do Opola  na „Noc kultury”.

Jest to bardzo ciekawa forma propagowania różnorodnych propozycji kulturalnych z których tej nocy można korzystać  bezpłatnie. Oferta jest bardzo bogata. Można wybrać się do teatru, filharmonii, na wystawy, na  Uniwersytet Opolski, do bibliotek lub muzeów. Każda z placówek wprost prześciga się w organizowaniu  atrakcji przeznaczonych dla młodszych i starszych.

Więcej…
 

GIMNAZJALNI HISTORYCY W I LO W BRZEGU

Email Drukuj PDF

Dnia 26 IV 2016 r. uczniowie kółka historycznego Wiktoria Kozibroda kl. 2b, Julia Mazur i Magda Olbert  kl. 2a, Dominik Szwarc kl. 2c oraz Ola Wierzba z kl. 3d pod opieką  I. Kwiatkowskiej po raz kolejny uczestniczyli w powiatowym konkursie historycznym organizowanym przez I LO w Brzegu.

W tym roku tematyka konkursu  „Od pogaństwa do chrześcijaństwa – historia Polski za pierwszych Piastów”, związana była z 1050 rocznicą chrztu Polski i  obejmowała dzieje początków państwa polskiego. W konkursie  uczestniczyło 9 gimnazjów z powiatu brzeskiego razem prawie 40 uczniów .

Zadania konkursowe, różnorodne w swej formie, sprawdzały m.in. umiejętności analizy materiałów ikonograficznych i źródłowych. Oraz umiejętność logicznego myślenia.  Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 90 minut..

Do konkursu przygotowywaliśmy się jak zwykle bardzo solidnie.  Pierwsze miejsce zdobyła Julia Mazur. Drużynowo też wypadliśmy dobrze zajmując trzecie miejsce wśród szkół startujących. Jednym słowem wróciliśmy z tarczą. Brawo my!

 

Pierwszego czerwca wszyscy jesteśmy dziećmi

Email Drukuj PDF

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka i z tej okazji w naszej szkole Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała gry i zabawy dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

W tym roku świętowaliśmy pod hasłem: „Powrót do dzieciństwa”, ponieważ po raz pierwszy bawiliśmy się w znane gry podwórkowe, niestety już trochę zapomniane. Każda klasa miała za zadanie zdobyć jak najwięcej punktów na poszczególnych stanowiskach a zadania nie należały do najłatwiejszych. Były skoki przez skakankę, gra w gumę, słynna Zośka, hula- hop, szczur, gra w klasy czy taniec.  Gry wymagały skoczności, zwinności i zgrania klasy, i okazały się nie lada wyzwaniem. Szczególnie trudna była gra w gumę czy skoki przez skakankę. Swoje umiejętności zaprezentowała tutaj Pani Adamska, która w butach na obcasach skoczyła 16 razy przez skakankę, wprowadzając w zdumienie i zakłopotanie naszych uczniów. Wielkie brawa!!!! Po świetnej zabawie (to opinia uczniów i nauczycieli) Pani Dyrektor życzeniami, lodami i jabłkami obdzieliła wszystkich obecnych.

Podsumowując naszą zabawę prezentujemy punktację po wszystkich konkurencjach, biorąc oczywiście pod uwagę ilość osób w klasie:

IA                                     15 pkt

IB                                     19 pkt

IIA/B/C                             15 pkt

IIIA                                  21 pkt

IIIB                                  11 pkt

IIIC                                  13 pkt

IIID                                  11 pkt

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ
I DO NASTĘPNEGO ROKU

 

II Szkolny Konkurs „Lektury? – Znam!”

Email Drukuj PDF

Zgodnie z zapowiedzią, w piątek 10 czerwca 2016r. odbędzie się konkurs ze znajomości lektur szkolnych. Zapraszamy uczestników do sali numer 26 o godzinie 12.45.

Regulamin konkursu i wykaz obowiązujących lektur dostępne są na stronie internetowej oraz w bibliotece szkolnej.

Organizatorki

 

Projekt „Bewegtes Kennenlernen” – wymiana polsko- niemiecka młodzieży

Email Drukuj PDF

Od 9.05. do 13.05.2016 r. 25 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Poruszające poznanie”. Organizatorką projektu ze strony polskiej była nauczycielka języka niemieckiego pani Gabriela Eisele, w opiece nad uczniami wspierała ją pani Krystyna Pańpuch, gdyż w b. r. szk. zastępuje przebywającą na urlopie macierzyńskim germanistkę panią Ewę Tabian. Przedsięwzięcie wymagało  od organizatorów z obu stron długofalowych działań i niemałego zaangażowania.

Młodzież naszego gimnazjum już po raz trzeci  spotkała się ze swoimi rówieśnikami z niemieckiego Valdenez Gymnasium Lauterecken. Do miejscowości Wolfstein, leżącej niedaleko Mainz w landzie Rheinland – Pfalz, przybyliśmy po prawie trzynastogodzinnej podróży w poniedziałek 9. maja.  Od razu przy zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym rozpoczęło się wzajemne poznawanie, najpierw niemieckich koleżanek i kolegów, z którymi nasi uczniowie dzielili pokoje, a później zapoznanie z goszczącą nas miejscowością. Program pobytu przygotowany przez opiekunów grupy niemieckiej był bardzo atrakcyjny i wypełniał większość czasu naszego. Po początkowym  onieśmieleniu obu grup bardzo szybko lody zostały przełamane i poza oficjalnymi zajęciami i podróżami młodzież wykorzystywała każdą chwilę, aby dowiedzieć się czegoś nowego o kulturze, regionie oraz spędzić wolny czas ze swoimi niemieckimi koleżankami i kolegami.

Więcej…
 


Strona 1 z 25

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś746
mod_vvisit_counterWczoraj3080
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3826
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu93027
mod_vvisit_counterW tym miesiącu164385
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu199202
mod_vvisit_counterOgółem2359668

Dziś: Cze 28, 2016