Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Podręczniki na rok szkolny 2016/17

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas pierwszych i drugich otrzymają we wrześniu bezpłatne podręczniki i ćwiczenia. Uczniowie klas trzecich zakupują podręczniki i ćwiczenia identyczne jak w roku szkolnym 2015/16 (wykaz dostępny na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 - 13.30).

 

EGZAMINY POPRAWKOWE 2016 r.

Email Drukuj PDF

Egzaminy poprawkowe składają się z części pisemnej i ustnej.
Nieprzystąpienie do egzaminów poprawkowych jest jednoznaczne  z powtarzaniem klasy.

 

29 SIERPNIA 2016 (PONIEDZIAŁEK)       godzina 9.00

MATEMATYKA

JĘZYK NIEMIECKI

 

30 SIERPNIA 2016 (WTOREK)       godzina 9.00

BIOLOGIA

GEOGRAFIA

HISTORIA

FIZYKA


 

Burmistrz uhonorował najzdolniejszych uczniów

Email Drukuj PDF

W dn. 23 czerwca 2016 r. w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim Burmistrz Artur Kotara wręczył dyplomy gratulacyjne 13 uzdolnionym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjum  z terenu Gminy Lewin Brzeski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy w roku szkolnym osiągnęli najwyższa średnią ocen, wykazali się wiedzą w konkursach na szczeblu wojewódzkim oraz zwyciężyli w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim.

Wśród wyróżnionych uczniów są:

Jakub Joniak – Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, Laureat Konkursu Geograficznego

Aleksandra Kawiak– Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, Finalistka Konkursu Języka Polskiego

Julia Mazur – Gimnazjum w Lewinie Brzeskim, średnia ocen w roku szkolnym 2015/2016 – 5,87

Gratulujemy!

Przeczytaj cały artykuł

 

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Email Drukuj PDF

24 maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim. Uczestnikiem tej uroczystości był uczeń naszego gimnazjum Jakub Joniak, który uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym w roku szkolnym 2015/2016. Jakub jest czwartym laureatem Konkursu Geograficznego naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

NOC KULTURY 27/28 V 2016

Email Drukuj PDF

W tym roku dnia 27 V już po raz piąty czterech uczniów z kółka historycznego /Wiktoria Kozibroda, Magda Olbert, Julia Mazur, Arek Karczewski/ pod opieką p. I Kwiatkowskiej wybraliśmy się do Opola  na „Noc kultury”.

Jest to bardzo ciekawa forma propagowania różnorodnych propozycji kulturalnych z których tej nocy można korzystać  bezpłatnie. Oferta jest bardzo bogata. Można wybrać się do teatru, filharmonii, na wystawy, na  Uniwersytet Opolski, do bibliotek lub muzeów. Każda z placówek wprost prześciga się w organizowaniu  atrakcji przeznaczonych dla młodszych i starszych.

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2016 21:47 Więcej…
 

GIMNAZJALNI HISTORYCY W I LO W BRZEGU

Email Drukuj PDF

Dnia 26 IV 2016 r. uczniowie kółka historycznego Wiktoria Kozibroda kl. 2b, Julia Mazur i Magda Olbert  kl. 2a, Dominik Szwarc kl. 2c oraz Ola Wierzba z kl. 3d pod opieką  I. Kwiatkowskiej po raz kolejny uczestniczyli w powiatowym konkursie historycznym organizowanym przez I LO w Brzegu.

W tym roku tematyka konkursu  „Od pogaństwa do chrześcijaństwa – historia Polski za pierwszych Piastów”, związana była z 1050 rocznicą chrztu Polski i  obejmowała dzieje początków państwa polskiego. W konkursie  uczestniczyło 9 gimnazjów z powiatu brzeskiego razem prawie 40 uczniów .

Zadania konkursowe, różnorodne w swej formie, sprawdzały m.in. umiejętności analizy materiałów ikonograficznych i źródłowych. Oraz umiejętność logicznego myślenia.  Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 90 minut..

Do konkursu przygotowywaliśmy się jak zwykle bardzo solidnie.  Pierwsze miejsce zdobyła Julia Mazur. Drużynowo też wypadliśmy dobrze zajmując trzecie miejsce wśród szkół startujących. Jednym słowem wróciliśmy z tarczą. Brawo my!

 


Strona 1 z 25

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś1703
mod_vvisit_counterWczoraj2016
mod_vvisit_counterW tym tygodniu16208
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu52885
mod_vvisit_counterW tym miesiącu129667
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu109236
mod_vvisit_counterOgółem2607630

Dziś: Sie 25, 2016