Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

„Wszyscy jesteśmy olimpijczykami!”

Email Drukuj PDF

Tradycyjnie w ostatniej dekadzie maja Gimnazjum w Lewinie Brzeskim obchodzi Święto Szkoły. Zawsze ma ono uroczysty charakter i jest związane z ideą olimpijską, z racji imienia, jakie nosi szkoła. I w tym roku tradycji stało się zadość, cała szkolna społeczność wraz z zaproszonymi gośćmi, spotkała się w zacnych pałacowych murach, żeby świętować. Z rana ksiądz Tomasz Bäcker, nasz katecheta, odprawił mszę świętą w intencji nauczycieli i uczniów Gimnazjum. Potem wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Tak więc najpierw była część oficjalna, prowadzona przez uczennice z Samorządu Szkolnego; zebranych przywitała pani Dyrektor Zuzanna Gwarys, pan Adam Dziasek wraz z uczniami - Olą Kawiak i Olkiem Dyłą zaprezentowali  Ceremoniał Olimpijski. Pani Ewa Sierakowska przedstawiła nominacje do wyróżnienia Liściem Lauru, zaś pani Joanna Dziasek z pomocą pań Krystyny Pańpuch i Jolanty Łuczyńskiej nagrodziła zwycięzców w konkursie Sportowe Impresje Artystyczne. Uczniowie otrzymali gratulacje, dyplomy, książki i słodycze. Jesteśmy dumni z naszych uzdolnionych plastycznie i literacko gimnazjalistów. Ta część święta odbywa się zawsze w obecność sztandaru szkoły, śpiewany jest Mazurek Dąbrowskiego, są też werble.

Więcej…
 

Olimpiada Starożytna dla uczniów klas pierwszych

Email Drukuj PDF

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

„Bajka – zabawka, czy lekcja?”

Email Drukuj PDF

Niedawno uczniowie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim mieli okazję spotkać się z poezją. Młodzi sympatycy wierszy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. W czasach szybkiego biegu za informacją, rzadko zatrzymujemy się, żeby przeczytać wiersz lub wysłuchać jego interpretacji w wykonaniu artysty. Tymczasem, jak się okazało, poezja wciąż ma oddanych odbiorców, a przynajmniej tych, którzy przed nią nie uciekają Uśmiech.

Podobnie rzeczy się mają z bajką. Ten ponadczasowy gatunek literacki, tak jak poezja, wywodzi się ze starożytności i wędruje z człowiekiem przez stulecia. Wciąż ma nam wiele do zaproponowania. Pojawia się w różnych sytuacjach życiowych, podpatruje, wskazuje, ośmiesza…Nie wyśmiewa człowieka, ale jego wady i przywary. Warto więc od czasu do czasu zajrzeć do bajek i odebrać krótką acz treściwą lekcję. Łatwiej wszak przyjąć krytykę, jeśli jest ona podana w sposób lekki i żartobliwy, kiedy alegoria jest najmocniejszym środkiem przekazu. Pretekstem do zorganizowania spotkania z bajką była 215. rocznica śmierci znakomitego polskiego pisarza, publicysty, duchownego, satyryka i bajkopisarza, Ignacego Krasickiego.

Więcej…
 

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w naszej szkole

Email Drukuj PDF

 

Egzamin 2016

Email Drukuj PDF

 

Plan lekcji

Email Drukuj PDF

Ważna informacja:

obowiązujący plan lekcji dostępny jest w e-dzienniku po zalogowaniu.

 


Strona 1 z 23

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3027
mod_vvisit_counterWczoraj3097
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9803
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu61373
mod_vvisit_counterW tym miesiącu125798
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu223984
mod_vvisit_counterOgółem2121879

Dziś: Maj 25, 2016