Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków

w Lewinie Brzeskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

Zapraszamy na Halowy Turniej Piłki Nożnej!

Email Drukuj PDF

PLAKAT

REGULAMIN WYDARZENIA

RUCH Z SENSEM!

Turniej halowej piłki nożnej połączony z charytatywną zbiórką pieniędzy dla SPiON „Pomóżmy Im”.

1. CELE:

  • Zbiórka pieniędzy dla podopiecznych SPiON „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim
  • Spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny

2. Organizatorzy:

  • Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Lewinie Brzeskim pod opieką Joanny Dziasek i Adama Dziaska
  • Dyrektor Gimnazjum w Lewinie Brzeskim
  • Sponsorzy- osoby, które przekazały fanty na loterię fantową

3. Termin i miejsce:

Turniej odbędzie się 29.11.2015 r. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim od godz. 12.00. Odprawa drużyn godz. 11.30

Więcej…
 

11 listopada w Lewinie Brzeskim

Email Drukuj PDF

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszym miasteczku były jeszcze bardziej uroczyste niż dotychczas. A to za sprawą nadania imienia rotmistrza Witolda Pileckiego rondu przy ulicy Kościuszki. Kolejny raz uroczystość zgromadziła nas w kościele parafialnym, gdzie najpierw w obecności pocztów sztandarowych władze miasta i przedstawiciele mieszkańców  złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Następnie wszyscy udali się do świątyni i wzięli udział w mszy świętej celebrowanej przez kapłanów; księdza proboszcza Krzysztofa Dudojcia, księdza Stefana Dombaja, wikariusza, księdza Tomasza Beckera oraz księdza Marcina Werczyńskiego. Po wspólnej modlitwie zgromadzeni obejrzeli program przypominający  dzieje narodu polskiego od czasów rozbiorów aż do zakończenia II wojny światowej. Uczniowie Gimnazjum przedstawili rys historyczno-literacki na temat dróg Polaków prowadzących do wolności. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotowała schola Światłość pod opieką pani Elżbiety Mikrut. Informacjom historycznym towarzyszyła prezentacja fotografii ilustrujących dzieje Polski, opracowana przez panią Agnieszkę Adamską, nauczycielkę z lewińskiego gimnazjum. Wykład na temat patrona ronda przy ulicy Kościuszki wygłosił ksiądz Marcin Werczyński, były wikary w naszej parafii, a dzisiaj duszpasterz we Wrocławiu. Ksiądz Marcin posiada ogromną wiedzę w zakresie biografii i służby ojczyźnie rotmistrza Witolda Pileckiego, czego dowodem była prezentacja przedstawiona przez duchownego. Uroczysty program zakończył koncert utworów patriotycznych wykonany przez panią Małgorzatę Kulińską i pana Janusza Tekielę.

Ksiądz proboszcz wraz z burmistrzem panem Arturem Kotarą serdecznie podziękowali za przygotowanie i uczestnictwo w uroczystości. Zaprosili też do wspólnego świętowania w następnych latach.

 

XI Uczniowskie Prezentacje Matematyczne

Email Drukuj PDF

28 października br. uczniowie klasy 2a i 3a wzięli udział w XI Uczniowskich Prezentacjach Matematycznych - corocznej imprezie organizowanej przez Opolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, która odbyła się w Publicznym Gimnazjum nr 7 w Opolu. W tym roku przedstawiono cztery prezentacje:

1. Dlaczego liczby mogą być ciekawe?

2. Paradoksy matematyczne.

3. Liczba π zwana Ludolfiną.

4. Magiczna kostka.

Wśród uczniów występujących w roli prezenterów znaleźli się absolwenci naszego Gimnazjum: Marcin Oleksy, Paweł Stępczyński i Damian Studziński, którzy zostali specjalnie zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu przez przewodniczącą Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki - p. Zdzisławę Szkotak. Chłopcy przygotowali prezentację związaną z liczbą π pod opieką nauczycielki matematyki w naszym Gimnazjum - p. Iwony Kasprzak. Pokaz ten wzbudził duże zainteresowanie, szczególnie, że widzowie włączani byli do aktywnego udziału. Zwieńczeniem prezentacji było utworzenie rozwinięcia dziesiętnego liczby π  przy udziale wszystkich uczestników Uczniowskich Prezentacjach Matematycznych.

Więcej…
 

Zasady ortograficzne i zadania - zestaw 2

Email Drukuj PDF

Zasady ortograficzne i zadania do ćwiczenia w listopadzie 2015 r.

 

Konkurs

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Gminnym Konkursie Pięknego Pisania Piórem.

 

Ranking klas

Email Drukuj PDF

Dzień Języków

Dzień spódnicy

I A

4/5

4/5

I B

5/5

3/5

II A

4/5

1/5

II B

4/5

1/5

II C

5/5

2/5

III A

4/5

5/5

III B

4/5

1/5

III C

4/5

1/5

III D

2/5

1/5

 


Strona 1 z 17

WIRTUALNA SZKOŁA

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyka odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś354
mod_vvisit_counterWczoraj2223
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13099
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu46066
mod_vvisit_counterW tym miesiącu105376
mod_vvisit_counterW zeszłym miesiącu86395
mod_vvisit_counterOgółem1144202

Dziś: Lis 27, 2015