Witamy na stronie Gimnazjum w Lewinie Brzeskim

20 MAJA 2016 W GIMNAZJUM BĘDZIEMY
OBCHODZIĆ ŚWIĘTO SZKOŁY

W DNIU ŚWIĘTA SZKOŁY BĘDĄ OGŁOSZONE NOMINACJE

DO ODZNACZENIA „LIŚĆ  LAURU”

WYRÓŻNIENIE TO PROMUJE WARTOŚCI ZAPISANE W NASZYM SZTANDARZE

FAIR PLAY W ŻYCIU, NAUCE I SPORCIE.

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY REGULAMIN PRZYZNAWANIA ODZNACZENIA

ORAZ REGULAMIN KONKURSU "SPORTOWE IMPRESJE"

Zasady ortograficzne i zadania - zestaw 6

Zasady ortograficzne i zadania do ćwiczenia w kwietniu i maju 2016 r.

„Niektórzy lubią poezję…”

22 marca 2016 r. w naszej szkole odbyło się czytanie poezji pod hasłem „Niektórzy lubią poezję…”. Okazją do niego był Światowy Dzień Poezji  obchodzony 21 marca każdego roku. W spontanicznych recytacjach – interpretacjach  własnych wystąpili chętni uczniowie z klas:  I b – Aleksandra Kazikowska, Weronika Zielińska, Wojciech Pietruszka, Estera Krawczyk,  Justyna Jermak, II a – Julia Mazur, II b – Wiktoria Kozibroda, kl. III a – Aleksandra Kawiak, Piotr Granatowski, Aleksander Dyła, Jakub  Joniak, Natalia Pakuła  , Piotr Dyba, Ewa Wójcik, kl. III b- Emilia Kleparska, Julia Kasiuba, Paulina Michałkiewicz, Arkadiusz Karczewski, kl. III c – Gabriela Dębska, Patryk Polak, Marta Popławska, kl. III d – Kacper Grabny. Ta nietypowa  lekcja  języka polskiego stała się okazją do refleksji nad życiem w  ważnych jego przejawach, takich jak miłość, patriotyzm,  dobro i zło, śmierć oraz zachwyt dla piękna świata. Stanowiła też próbę odpowiedzi na pytanie, czym jest poezja. To  ważny problem dla czytelników, poetów i znawców literatury. Odpowiedzi na nie  są różne, profesjonalne  i bardzo subiektywne,  ale bezsprzecznie wszyscy zgadzają się co do tego, że w poetyckich wersach, tych klasycznych i współczesnych, możemy odnaleźć siebie swoje problemy, rozterki i radości życiowe. Poezja tylko pomaga nam je  nazwać  i zachwycić się celnością słów. Bo przecież wielką sztuką jest: „ odpowiednie dać rzeczy słowo”.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Krystyna Pańpuch

Sukcesy gimnazjalistów w konkursach

Dobiegły końca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe w roku szkolnym 2015/16. Największe sukcesy odnieśli: uczeń kl. 3a Jakub Joniak - laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego (opiekun p. Anna Szyłko) oraz uczennica kl. 3a Aleksandra Kawiak - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun p. Zuzanna Gwarys).

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pełną listę laureatów i finalistów można zobaczyć tutaj.

RZĄDY GIMNAZJALISTÓW

21 marca 2016 roku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Samorządności połączony z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny. Pani Dyrektor wręczając klucz, symbolicznie przekazał uczniom władzę więc można było rozpocząć zabawę. Na początku uroczystości Rada Samorządu podsumowała trwajacy od września Ranking Klas i za I semestr nagrodziła klasę IB, która zdobyła najwięcej punktów.

Jak co roku rozdano nagrody dla najbardziej wyróżniających się osób w szkole. W gronie najlepszych znaleźli się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Oskary 2016 były dużym zaskoczeniem a wręczono je w kategorii:

• Nauczyciele: Sokole Oko, Chodziarz Roku, Mistrz Cietej Riposty

• Uczniowie: para z najdłuższym stażem prawie małżeńskim, Krzyż zasługi za niechęć do opuszczenia murów naszej szkoły, Spice blondi girls za najbardziej żenujące zachowanie.
Kolejnymi punktami programu były gry i zabawy przygotowane dla poszczególnych klas. Była taneczna bitwa, przedstawienie bajek, rysowanie karykatur nauczycieli.
Odbył się też konkurs Kalambury, w którym walczyły drużyny nauczycieli i uczniów. Lepsi okazali się nauczyciele ale tylko o jeden punkt.
Nasz dzień zakończyło uroczyste przywitanie wiosny. Spaliliśmy  marzannę i niestety nasze rządy dobiegły końca.
Cieszymy się, że zarówno uczniowie naszej szkoły(większość) jak i nauczyciele potrafią się bawić i nikomu nie brakuje poczucia humoru.
Do wspólnej zabawy zapraszamy za rok.

Rada Samorządu Uczniowskiego

Oto wyniki poszczególnych konkurencji:

KLASA

IIIC

IIID

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich w Brzegu

16 marca W Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Słowiańskiej w Brzegu zorganizowana została kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglosaskich.  W tym roku sprawdzano wiedzę z zakresu kultury, realioznastwa, sportu itp. Szkocji, Walii, Irlandii i Irlandii Północnej.
Z naszej szkoły zgłoszone zostały dwie drużyny z klas IA: Natalia Błaszko, Agata Maj, Natalia Kula i z klasy IB: Kazikowska Ola, Siwuchin Daria, Zielińska Weronika. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Na dziewięć drużyn starujących drużyna z klasy IB zajęła II miejsce. Opiekunem była Pani Joanna Dziasek.

WIRTUALNA SZKOŁA

Statystyka odwiedzin